אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית ירושלים עברה לרווח הודות לשערוכים, הגירעון בהון החוזר צומצם צילום: עמית שעל

כלכלית ירושלים עברה לרווח הודות לשערוכים, הגירעון בהון החוזר צומצם

החברה שבשליטת אליעזר פישמן סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 67 מיליון שקל מול הפסד של 25 מיליון שקל ברבעון המקביל - בעיקר בזכות שיערוך נדל"ן של 243 מיליון שקל. הגירעון בהון החוזר עדיין גבוה - 724 מיליון שקל

26.05.2014, 16:12 | מיקי גרינפלד

כלכלית ירושלים שבשליטת אליעזר פישמן סיימה את הרבעון עם מעבר לרווח: החברה סיימה את שלושת החודשים הראשונים של 2014 ברווח נקי של 67 מיליון שקל, לעומת הפסד של 25.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח התפעולי הסתכם בכ- 446 מיליון שקל, בהשוואה לכ- 272 מיליון שקל ברבעון המקביל, בעיקר בזכות שערוך נדל"ן שהביא לעליית ערך של 243 מליון שקל – מול עליית ערך של כ-28 מליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מול העלייה בשורות הרווח הנקי והתפעולי, הכנסות החברה דווקא צומצמו במעט - החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 482.4 מיליון שקל, מול 487.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. שערוך הנדל"ן הגבוה האמור הוא שאחראי כאמור לשיפור העצום בשורת הרווח, למרות היציבות היחסית בשורה העליונה.

בחלוקה לחברות בקבוצה, התרומה להכנסות כלכלית ירושלים התחלקה באופן הבא: מבני תעשייהתרמה הכנסות של 189 מיליון שקל; דרבן 68.9 מיליון שקל; מירלנד 96.4 מיליון שקל; סויטלנד 5.4 מיליון שקל. הפעילות במסגרת כלכלית ירושלים עצמה הניבה הכנסות של 122.5 מיליון שקל.

ה-NOI של כלכלית ירושלים הסתכם בסוף הרבעון ב-254 מיליון שקל - מול 303 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013. 

 

דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים

גירעון בהון החוזר

כלכלית ירושלים צמצמה את הגירעון בהון החוזר העומד על רמה של 724 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של השנה - מול גירעון חוזר של 952 מיליון שקל בסוף 2013. בחברה מציינים כי לדעת הדירקטוריון, אין בגרעון בהון החוזר כדי להצביע על בעיית נזילות וזאת בהתחשב בהתחייבויותיה החזויות של החברה ובתזרים החזוי שלה למועד הדוח וכן בהתבסס על יתרות המזומנים ומסגרות האשראי הלא מנוצלות של החברה למועד הדוח.

"לדעת הדירקטוריון באפשרות החברה להגדיל את הנזילות באמצעות קבלת מימון כנגד שעבוד נכסים לא משועבדים בישראל, קבלת הלוואות נון ריקורס כנגד נכסים שנרכשו על ידה בחו"ל ללא שימוש במימון ספציפי לרכישתם והנפקת אגרות חוב של החברה", נאמר בדוח הכספי.

כלכלית ירושלים ביצעה בשנתים האחרונות מהלך אגרסיבי של מימוש נכסים והקטנת המינוף, במטרה לייצב את החברה ולשפר את מצבה. לפני כשבוע הודיעה חברת הדירוג מידרוג על העלאת הדירוג של כלכלית ירושלים מרמת A3 ל-A2. במידרוג ציינו את השיפור באיתנות הפיננסית של כלכלית ירושלים לאור המהלכים למימוש נכסים והקטנת המינוף בקבוצה ויצירת נזילות לצורך עמידה בלוח הסילוקין כגורמים המרכזיים שתמכו בהעלאת דירוג האשראי של החברה.

דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים, אמר היום לאחר הדוחות כי "תוצאות הרבעון, העלאת הדרוג והבעת האמון לה אנו זוכים משוק ההון הינן ביחס ישר ליישום האסטרטגיה אותה נקטה הקבוצה בשנים האחרונות. גיבוש המטה המשותף לחברות הקבוצה יאפשר את המשך הצמיחה והשיפור בתוצאותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות