אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: חוקרים פרצו הצפנת 128 ביט בשעתיים צילום: גלעד קוולרצ'יק, shutterstock

דיווח: חוקרים פרצו הצפנת 128 ביט בשעתיים

חוקרים ממכון מחקר שווייצרי טוענים כי הצליחו לפרוץ הצפנה בת 128 ביט בשעתיים. בעבר נטען כי זמן החישוב של הפריצה הוא כמעט אינסופי

26.05.2014, 16:23 | רפאל קאהאן

חוקרים של מכון פוליטכניק בלוזאן, שווייץ, טוענים כי הצליחו לפרוץ מערך מבוסס על הצפנה של 128 ביט בשעתיים. על פי אתר הרג'יסטר הבריטי שפרסם את הדיווח, עדיין לא מדובר בפריצה של הצפנה מסחרית, אלא הפרכה של שיטת הצפנה המבוססת על עקומים אליפטיים.

קראו עוד בכלכליסט

שיטות ההצפנה הנוכחיות כגון RSA משתמשות במפתחות הצפנה שיכולים להגיע לגודל של 3072, 4096 ואף 8192 סיביות. השיטה החדשה הייתה אמורה לספק את אותה רמת אבטחה תוך שימוש במספר סיביות מצומצם בהרבה ותוך הקשחה של רמת ההצפנה.  

מציאת שיטות הצפנה חדשות הפכו לכורח בעיקר עקב השימוש הגובר בסמארטפונים מציאת שיטות הצפנה חדשות הפכו לכורח בעיקר עקב השימוש הגובר בסמארטפונים מציאת שיטות הצפנה חדשות הפכו לכורח בעיקר עקב השימוש הגובר בסמארטפונים

בנוסף נטען כי פריצה של הצפנה מעין זו הייתה אמורה לדרוש זמן חישוב של כל המחשבים על כדור הארץ במשך 40 אלף פעמים גיל היקום. כמובן שלקח למחשב בן 24 ליבות כשעתיים לבצע את הפריצה. המשמעות של זה היא שהחוקרים ייאלצו כעת למצוא פתרון הצפנה יותר טוב.  

צמצום של גודל מפתח הצפנה הוא בבחינת הכרח. השימוש הגובר באמצעים דיגיטליים כגון מחשבים, סמארטפונים או טאבלטים על מנת לבצע עסקאות או בשביל להעביר מידע פרטי דורש שיטות הצפנה חזקות וגמישות. השיטה שהראתה את ההבטחה הגדולה ביותר היא אותה שיטה שהחוקרים הצליחו לפרוץ. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות