אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז תחילת המאבק: עובדי רשות השידור מחשיכים את המסך

לראשונה מאז תחילת המאבק: עובדי רשות השידור מחשיכים את המסך

העובדים משביתים את שידורי קול ישראל ברדיו ואת שידורי הטלוויזיה עד השעה 18:00 במחאה על כך ששר התקשורת גלעד ארדן מעלה להצבעה בקריאה ראשונה את החוק לסגירת רשות השידור

26.05.2014, 16:53 | אופיר דור

עובדי רשות השידור מימשו את איומם והשביתו היום (ב') את שידורי קול ישראל ברדיו ואת שידורי הטלוויזיה החל מהשעה 16:00, במקביל לפתיחת מושב הקיץ של הכנסת. השביתה צפויה להימשך עד השעה 18:00 בערב, כאשר בין השעות 17:00 ל-17:30 תשודר התכנית 'ערב חדש' שמפיקה הטלוויזיה החינוכית.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי הפעם הראשונה שבה עובדי רשות השידור משביתים את השידורים במחאה על הצעת החוק שמקדם שר התקשורת, גלעד ארדן, לסגירת רשות השידור ופתיחה של גוף חדש שיחליף אותה. העובדים מחו על החלטתו של ארדן להעלות את החוק להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, שתתקיים מאוחר יותר היום.

בית רשות השידור. החשכת מסך בין 16:00 ל-18:00, צילום: מאיר אזולאי בית רשות השידור. החשכת מסך בין 16:00 ל-18:00 | צילום: מאיר אזולאי בית רשות השידור. החשכת מסך בין 16:00 ל-18:00, צילום: מאיר אזולאי

היום נחל ארדן הצלחה לאחר שוועדת הכנסת אישרה כי לאחר הקריאה הראשונה, תעלה הצעת החוק לדיון בוועדה משנה משותפת לוועדות הכספים והכלכלה, בראשה עומד חבר כנסת מסיעת יש עתיד. העובדים רצו שהצעת החוק תידון על ידי ועדת הכלכלה בראשות חבר הכנסת מהאופוזיציה אבישי ברוורמן (העבודה).

יו"ר ועד עובדי ההנדסה של ערוץ 1 משה שגב אמר כי "הצעת החוק של ארדן פוגעת ב-2,000 עובדי רשות השידור ומתעלמת מההסכמים הקודמים שנחתמו איתם ונרמסו ברגל גסה במתווה הצעת החוק הנוכחית".

העובדים טרם קיבלו החלטה לגבי המשך השבתת השידורים, כולל לגבי שידורי המונדיאל שיחלו בסוף חודש יוני. אולם לדברי גורמים בוועדי העובדים, "כל האפשרויות נשקלות ועל השולחן". גם ההסתדרות הודיעה כי היא מגבה את עובדי רשות השידור, ומאמינה שרפורמה יש לבצע בהידברות ובמשא ומתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות