אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמה העסקה: 12.7% ממניות המשביר יוקצו להכשרה ביטוח צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

נחתמה העסקה: 12.7% ממניות המשביר יוקצו להכשרה ביטוח

בתמורה למניות תזרים הכשרה ביטוח כ-60 מיליון שקל למשביר החזקות, מתוכם כ-10 מיליון שקל כהלוואה; במקרה ששווי השוק של מניות המשביר החזקות יירד, הכשרה ביטוח תקבל פיצוי בדרך של הקצאת מניות נוספות

26.05.2014, 19:05 | יניב רחימי
העסקה להקצאת 12.7% ממניות המשביר החזקות להכשרה ביטוח נחתמה היום (ב'), כך נודע ל"כלכליסט". דבר קיומה של העסקה נחשף לראשונה ב"כלכליסט". בתמורה למניות תזרים הכשרה ביטוח כ-60 מיליון שקל למשביר החזקות, מתוכם כ-10 מיליון שקל כהלוואה.

קראו עוד בכלכליסט

במקרה ששווי השוק של מניות המשביר החזקות יירד, הכשרה ביטוח תקבל פיצוי בדרך של הקצאת מניות נוספות. האופציה של הכשרה ביטוח לקבל מניות נוספות תתבטל אם בעוד שנה וחצי שווי השוק של המשביר יעלה מעבר ל- 700 מיליון שקל, מרחק של כ-16% משווי השוק הנוכחי של החברה.

רמי שביט, צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט | צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט, צילום: מיקי נועם אלון

המניות שיוקצו להכשרה ביטוח יהיו חסומות לשנה וחצי.

הזרמת כספי העסקה לקופת המזומנים של המשביר לצרכן תחזק את מבנה ההון של החברה, ותקטין את הסיכון הטמון בהשקעה באגרות החוב שהנפיקה.

 

המשא ומתן עם הכשרה ביטוח, שבהנהלת אתי אלישקוב, הגיע ליישורת האחרונה כחודשיים אחרי שפקע מזכר ההבנות של קבוצת המשביר מול חברת NashOne האמריקאית.באוגוסט 2013 דווח לראשונה שחברת NashOne, שבבעלות משפחת קורמן, התעתדה להזרים 57 מיליון שקל למשביר ועוד 77 מיליון שקל במשביר בתי כלבו תמורת 29% מהון המניות של רשת בתי הכלבו של המשביר. אולם בקשתה של משפחת קורמן להאריך את מועד השלמת העסקה נתקלה בסירוב מצד שביט. בהודעה שפורסמה לבורסה עם פקיעת מזכר ההבנות נכתב שהמשביר קיבלה פניות מצדדים שלישיים שהביעו עניין לבחון השקעה בחברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות