אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגעים לגיוס עד מדינה נגד ב.יאיר ויצחק אברג'יל צילום: מוטי קמחי

מגעים לגיוס עד מדינה נגד ב.יאיר ויצחק אברג'יל

מעצרו של בכיר בחברת הנדל"ן הוארך אתמול עד יום חמישי. היום צפויים להיחשף שמות בכירי ב.יאיר החשודים בהלבנת הון

27.05.2014, 08:17 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

החקירה נגד שני בכירים בחברת הנדל"ן הציבורית ב.יאיר בחשד שהלבינו הון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל מסתעפת, ולפי המסתמן המשטרה ורשות המסים גייסו עד מדינה.

קראו עוד בכלכליסט

שופט בית משפט השלום בראשון לציון מנחם מזרחי האריך אתמול עד יום חמישי את מעצרו של אחד מבכירי החברה והורה לשחרר למעצר בית בכיר נוסף. בדיון טען נציג המשטרה רב־פקד ישי כהן כי הבכיר שנותר במעצר קשר קשר פלילי עם אברג'יל להוציא במרמה כספים מב.יאיר. לדבריו השניים פעלו יחד עם אחרים להקמת חברת גן רווה הפרטית, הקבלן המבצע של פרויקט סאן וילג' באילת. על פי החשד, גן רווה שימשה גם כצינור להעברת כספים מאברג'יל לב.יאיר ובחזרה. "יש שם דירקטור שנוהל מרחוק", הוסיף נציג המשטרה. "הוסתרו כספים רעים בחשבונות של גן רווה שאותם קיבלה בחוזה שחתמה עם ב.יאיר".

אברג אברג'יל, אתמול בבית המשפט | צילום: מוטי קמחי אברג

בעקבות עתירת "כלכליסט" ורשות ניירות ערך החליט השופט להסיר את צו איסור הפרסום על שמות בכירי ב.יאיר שחשודים בפרשה. עם זאת הוא הורה על עיכוב ביצוע עד היום כדי לאפשר להם לערער על ההחלטה. את העיתון ייצג בעתירה עו"ד עומר זיו־אשכר ממשרד ליבליך־מוזר.

מהמשטרה נמסר: "איננו נוהגים להתייחס לפרטים על חקירה מתנהלת, לא כל שכן לסוגיות הנוגעות לעדי מדינה". עו"ד רונאל פישר, המייצג את בכירי ב.יאיר, העריך כי החקירה נגדם תסתיים בלא כלום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות