אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת סין: "מתקפות הסייבר האמריקאיות שברו את כל גבולות המוסר" צילום: איי אף פי

ממשלת סין: "מתקפות הסייבר האמריקאיות שברו את כל גבולות המוסר"

דו"ח שהפיצה בייג'ינג מאשים את ארה"ב בפריצה למערכות ממשלתיות, לחברות כטנסנט וחואווי ובריגול אחר אזרחים. זאת, לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי האשים חמישה אזרחים סיניים בפריצה לחברות אנרגיה

27.05.2014, 09:51 | ניצן סדן
ממשלת סין האשימה את ארצות הברית בריגול מקוון "חסר מצפון", שהתבטא בשורת פריצות למערכות סיניות רשמיות ולמחשבי חברות במדינה, כך לפי דיווח של סוכנות רויטרס. זאת, כשבוע לאחר שארה"ב הוציאה צווי הבאה לחמישה אזרחים סיניים שנאשמים בפריצה לשש חברות אמריקאיות שפועלות בתחום התעשייה הכבדה והאנרגיה.

קראו עוד בכלכליסט

דו"ח שפרסמה אקדמיית האינטרנט הסינית קבע כי מבצעי הריגול של ארה"ב הם "מעבר לגבול ההגיוני של מלחמה בטרור וחשפו את פרצופה המכוער במרדף אחר האינטרסים שלה, שמתעלמים לחלוטין מכל יושרה מוסרית".

אנשי ה-NSA חוטפים משלוחים של ראוטרים ושרתים - ומטמינים במכשירים כלי מעקב בטרם יגיעו ליעדם אנשי ה-NSA חוטפים משלוחים של ראוטרים ושרתים - ומטמינים במכשירים כלי מעקב בטרם יגיעו ליעדם אנשי ה-NSA חוטפים משלוחים של ראוטרים ושרתים - ומטמינים במכשירים כלי מעקב בטרם יגיעו ליעדם

ארצות הברית מואשמת בדו"ח בהפעלת מתקפות סייבר ממושכות בהיקף נרחב נגד סין, שהתמקדו במנהיגים סיניים, מוסדות מחקר מדעי וגם באזרחים מן השורה. ארה"ב הואשמה גם בניטור תעבורת סלולר סינית ובריגול אחר חברות כחואווי וטנסנט. נקודה מעניינת בדו"ח היא התייחסות עורכיו למידע שהדליף אדוארד סנודן, איש ה-NSA לשעבר שחשף את היקף מבצעי הריגול של סוכנות המודיעין האמריקאית.

הבנקים בסין התבקשו להתרחק מ-IBM

ממשלת סין לא הסתפקה בהאשמות באוויר: לפי דיווח של סוכנות בלומברג, הרשויות הסיניות פנו לבנקים הגדולים במדינה בבקשה להחליף שרתים מתוצרת IBM שהם מפעילים. זאת, בשל חשש מכלי ריגול אמריקאיים שהוטמעו בהם. סין חושדת בחברות נוספות בשיתוף פעולה - ביודעין או אחרת - עם מנגננוני המודיעין של ארה"ב. IBM טרם הגיבה לדיווח.

לפני כשבוע האשים משרד המשפטים האמריקאי חמישה אזרחים סיניים בביצוע מבצעי פריצה מורכבים, אשר במסגרתם נגנב מידע רגיש משש חברות. ארה"ב לא הציגה ראיות לטענותיה. היתה זו הפעם הראשונה שגורם אמריקאי רשמי מאשים אישים הקשורים לממשלת סין בפשעי סייבר.

החברות שנפגעו פועלות בתחומי האנרגיה, התעשיות הכבדות, המתכות והטכנולוגיה הצבאית. הנפגעות הן אלקואה, אלגני טכנולוגיות, יונייטד סטייטס סטיל קורפוריישן, ווסטינגהאוס, סולארוורלד והתאחדות עובדי הפלדה האמריקאית. גם היקף הנזקים עדיין לא נחשף במלואו; לפי כתב האישום, אחד ההאקרים גנב פרטי תמחור וייצור של לוחות סולאריים מסולארוורלד ב-2012. מאז, הפסידה החברה חוזים גדולים למתחרים סיניים בשל סוגיות תמחור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות