אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אפל רוצה להפוך את האייפון לשלט אוניברסלי

דיווח: אפל רוצה להפוך את האייפון לשלט אוניברסלי

לפי מקורות המקורבים לנושא, החברה תאפשר ליצרניות מכשירי חשמל ביתיים חכמים לסנכרן אותם עם הסמארטפון שלה. המהלך יכניס אותה אל תחום אינטרנט הדברים - ולתחרות ישירה מול גוגל גם בזירה זו

27.05.2014, 10:06 | ניצן סדן
אפל מתכננת להיכנס לתחום הבית החכם: לפי דיווח של הפייננשל טיימס שנשען על מקורות המקורבים לנושא, החברה תחשוף שורה של יכולות חדשות שיאפשרו לאייפון לתקשר עם מכשירי חשמל ביתיים. הפיתוחים ייחשפו באירוע המפתחים שלה ב-2 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המקורות, תפיץ אפל ערכת פיתוח שתאפשר ליצרניות אלקטרוניקה להטמיע במכשירים פרוטוקול שיקנה למשתמש יכולת לשלוט בהם מהסמארטפון שלו. התוכנית תכלול הגדרות פרטיות וממשק קפדניות, כפי שמנהיגה החברה בכל הנוגע להצגת אפליקציות באפסטור ומוצרים נלווים למכשירי האייפון והאייפד.

שליטה במכשירים דרך האייפון - כיוון פיתוח אפשרי לאפל, צילום: עמית שעל שליטה במכשירים דרך האייפון - כיוון פיתוח אפשרי לאפל | צילום: עמית שעל שליטה במכשירים דרך האייפון - כיוון פיתוח אפשרי לאפל, צילום: עמית שעל

המקורות לא ידעו לומר אילו מכשירים ייתמכו, אך לפי הערכות צפויה התקשורת בין האייפון והמכשירים להישען על WiFi, בלוטות', NFC או על תשתית iBeacon שפיתחה אפל.

תחום הבית החכם הוא זירת פעילות טבעית של אפל, לאור כניסת גוגל לתחום. ענקית החיפוש רכשה את Nest Labs, מפתחת תרמוסטטים וגלאי עשן חכמים וצפויה להרחיב את פעילותה בשוק אינטרנט הדברים - מוצרי חשמל ביתיים המחוברים לרשת ומסונכרנים עם אפליקציות מובייל.

חברות כסמסונג ו-LG, שמפעילות חטיבות מוצרים לבנים כמקררים ומכונות כביסה, כבר מפתחות מזה זמן רב דגמים חכמים בעלי יכולת סנכרון עם מרכזיות בית חכם ואפליקציות. ואולם, אין כיום דרך פשוטה ונוחה לשלוט במספר גדול של מכשירים שכאלה מאותו השלט. כניסת אפל לזירה עשויה להיות מה שישנה את המצב, עם האייפון בתור שלט אוניברסלי חכם. ואולם, לא מן הנמנע שהיצרניות הקוריאניות הנ"ל לא ימהרו לשתף עמה פעולה; סמסונג היא יריבה מרה של אפל וחטיבת המובייל של LG היא שותפה ותיקה של גוגל. לעומתן, צפויות יצרניות אחרות של מוצרים לבנים לחבור לאפל, מתוך שאיפה להעצים את מכירותיהן תוך הישענות על המיתוג החזק של אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות