אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל ברקוביץ' בהפועל תל אביב. זה יגמר בפיצוץ צילום: ראובן שורץ

איל ברקוביץ' בהפועל תל אביב. זה יגמר בפיצוץ

קפטן נבחרת ישראל לשעבר מותיר אחריו שובל של אנשים מאוכזבים אבל ממשיך לקבל צ'אנסים שאחרים, ראויים יותר ממנו, לא מקבלים. ככה זה כשיש חברים

27.05.2014, 10:34 | אוריאל דסקל

במאי 2006 דניאל יאמר מינה את איל ברקוביץ' לתפקיד מנג'ר (מנהל מקצועי) במכבי נתניה. ב-4 ביוני 2006 מכבי נתניה מינתה את טון קאנן, המאמן ההולנדי, לתפקיד המאמן. תחתיו מונה מרקו בלבול כעוזר. ב-11 ביוני טון קאנן פוטר ממכבי נתניה מסיבות שלא קשורות לכדורגל. הוא חיזר ברשלנות אחרי אשתו של גיא עזורי, מאמן כדורגל אחר. ב-21 ביוני מונה אלי גוטמן, אז מאמן פראלימני הקפריסאית, לתפקיד מאמן מכבי נתניה, זאת לאחר שברקוביץ' ומכבי נתניה הגיעו לסיכום עם המאמן האנגלי ג'ון גרגורי. ב-27 ביולי איל ברקוביץ' פוטר ממכבי נתניה. הוא טען שלא נותנים לא לעבוד ושמתערבים לו בעבודה. לאחר שהחתים 15 שחקנים שונים עם מנדט מלא של הבעלים דניאל יאמר, הוא קיבל "לא" לגבי שני שחקנים זרים שרצה והחליט לעזוב.

קראו עוד בכלכליסט

במכבי נתניה איל ברקוביץ' היה מנהל מקצועי חודשיים והספיק למנות שלושה מאמנים, לפטר אחד, להגיע לסיכום עם אחר אבל לא לחתום איתו על חוזה ולהחתים 15 שחקנים. דניאל יאמר לא חשף מה אמר לו איל ברקוביץ' אחרי שסירב להחתים שחקן שהוא רצה, אבל המילים היו קשות מאוד. יאמר לא היה יכול להמשיך לעבוד איתו.

מאז עברו הרבה מים בירקון וברקוביץ' לא קיבל עוד צ'אנס כמנהל מקצועי בליגת העל. הוא היה מנהל בית הספר לכדורגל בנשר מ-2008, קבוצה בבעלות העירייה. בין השאר, כבעלים של בית הספר לכדורגל, הסתבך עם פרשיות החתמות לא חוקיות של קטינים. בספטמבר 2013 קבע הבורר של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד חיים גלזר, כי לפני שנתיים החתים ברקוביץ' אבא של קטין אחר על הסכם, שבמסגרתו אם יעזוב את מועדון הכדורגל נשר לפני גיל 15, ייאלץ האב לשלם לברקוביץ' סכום פיצוי בסך 100 אלף שקל (הילד היה בזמנו בן 10). לפני כמה כשנה פנה השחקן וביקש לעזוב את נשר באמצעות כניסה להסגר קטין. אלא שאז ברקוביץ' דרש מאביו לכבד את ההסכם ודרש פיצוי של 100 אלף שקל. האב סירב וניגש לבוררות, שם ברקוביץ' הפסיד. ברקוביץ' הסתבך עם עוד מספר ילדים על נושאים דומים - למרות הבוררות של ההתאחדות.

ברקוביץ ברקוביץ'. האם הוא בכלל מתאים למועדון גדול כמו הפועל תל אביב? | צילום: יובל חן ברקוביץ

ב-2009, אגב, ברקוביץ' הורשע בעבירות של תקיפה ואיומים. הוא תקף ואיים על דני עציוני, מאמן קבוצת ילדים של מכבי הרצליה.

במרץ השנה, בעיריית נשר החליטו לסיים את ההסכם מאחר שברקוביץ', במשך 5 שנים במועדון, לא הביא ולו פעם אחת אישור ניהול תקין. בפרוטוקול של הישיבה מ-14.2.2014, טענו חברי עיריית נשר שברקוביץ' "לא תורם לעיר כלום" ושרוב עובדי המועדון שלהם אינם מנשר וגם רבים מהילדים. כמו כן, היתה בעיה עם התקינות הניהולית של בית הספר של ברקוביץ'. יחיאל אדרי, סגן ראש העיר נשר ומחזיק תיק החינוך, אמר: "ברקוביץ או לא ברקוביץ - אנחנו רוצים שכל דבר יהיה מה אמרת לנו, חוקי ונכון, הבן אדם לא עומד בתנאי הסף". ברקוביץ' איים בתביעה אם יפסיקו את עבודתו בנשר, אבל בסופו של דבר הובן כי הוא מסיים את החוזה והעירייה לא ממשיכה את העבודה שלו שם.

בין לבין ברקוביץ' היה פרשן. בין הפנינים שהפיק: "מוריניו הוא רק אברם גרנט משופר. דיפלומט". וזה האיש שאמור לבחור מאמנים להפועל תל אביב.

עידו חג'ג', בעלים של כ-10% מהפועל תל אביב, הפך לאיש החזק ביותר בהפועל תל אביב. הוא מינה מנכ"ל, קרוב משפחה. עכשיו הוא ממנה חבר - אסי דומב, כמאמן וחבר - איל ברקוביץ', כסמכות המקצועית העליונה. אוהדי הפועל תל אביב, להם כ-20% מהקבוצה, נמצאים "מחוץ ללופ". אין להם שליטה על מה שקורה במועדון.

האם ברקוביץ' מתאים למועדון גדול כמו הפועל תל אביב? הניסיון מלמד שלא. הוא בכלל הגדיר עצמו כאוהד מכבי תל אביב בכדורסל לא מזמן - הוא בטח לא חלק מ"משפחת הפועל". בין השאר הוא מתח ביקורות על אוהדי תל אביב בגלל המחאה שלהם נגד אלי טביב. ובחזונו המקצועי הוא מדבר על כדורגל שמסורתית הוא לא "הפועל". המרחק בינו לבין דרור קשטן עצום.

לא צריך להיות גאון כדי לנחש איך היחסים בין הפועל תל אביב לאיל ברקוביץ' יגמרו. ככל הנראה זה יגמר בפיצוץ. ההיסטוריה נוטה לחזור על עצמה. העניין הוא שגם אחרי שזה יקרה, ברקוביץ' יקבל עוד צ'אנס. הוא יחזור לפרש, יחזור למתוח ביקורות על אנשים בתפקידים שהוא נכשל בהם ואז יגיע איזה חבר ויתן לו עוד צ'אנס. מה עם אנשים אחרים, מוכשרים, רציניים, עם ניסיון וקבלות? להם אין חברים במקומות הנכונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
אייל, כנס
אהבתי אותך מאוד בתור כדורגלן, כשרון גדול..אולם בחיים הצניעות ואהבה לאחרים ותמיד בדרכי נועם, זה מה שנותן לך שמחזירים לך אהבה ואז אם אתה בא בקטן, יש לך סיכוי לצאת ענק ומקסימום אפ' אם הגעת רק לחצי הדרך יתנו לך עוד צ'נס כי אוהבים את הגישה והצניעות ואומרים או .קי. הוא בחצי הדרך שנה הבאה יצליח.. אבל אם אתה בא עם הכרזות, יחפשו מייד לכל הזדמנות של נפילה הכי קטנה ואז רק מהמתח הזה הכל מוביל לכישלון זה החיים וגם פסיכולוגיה פשוטה..תחשוב על זה, מדבר פה אחד שהוא בעדך..
משה , רמת גן  |  28.05.14
לכל התגובות