אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל במגעים לרכישת חברת מצלמות אבטחה ביתיות צילום: shutterstock

דיווח: גוגל במגעים לרכישת חברת מצלמות אבטחה ביתיות

חברת Dropcam מאפשרת למשתמש לצפות במתרחש בביתו דרך הסמארטפון. אם תושלם הרכישה, צפויה גוגל לשלב את המצלמות בפלטפורמת Nest שרכשה ב-3.2 מיליארד דולר, כחלק מכניסתה לתחום אינטרנט הדברים

27.05.2014, 10:58 | ניצן סדן
גוגל מנהלת מגעים לרכישת חברת מצלמות האבטחה Dropcam. כך, לפי דיווח של TheInformation, שנשען על מקורות בענקית החיפוש האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

סכום העסקה אינו ידוע ושתי החברות סירבו להגיב לדיווח. דרופקאם מוכרת מצלמות אבטחה פשוטות ב-150 דולר, שמחוברות לרשת ומשדרות לאפליקציות מובייל ומחשבים. בעזרתן, יכולים משתמשים להשגיח על המתרחש בבתיהם בעודם בעבודה.

מצלמת אבטחה. תרכשו אחת של גוגל?, צילום: shutterstock מצלמת אבטחה. תרכשו אחת של גוגל? | צילום: shutterstock מצלמת אבטחה. תרכשו אחת של גוגל?, צילום: shutterstock

ככל הנראה שגוגל לא תמהר להיכנס אל שוק מצלמות האבטחה העסקיות; מדובר בשוק ותיק בו פעילות חברות רבות, שמוכרות בנפרד את המצלמות עצמן, את ממשקי השליטה והבקרה שלהן ואת אמצעי ההקלטה ועיבוד קלט הווידאו. ואולם, גוגל תשמח לחבר גם מצלמה מקוונת לפרויקטי אינטרנט הדברים שהיא מפתחת.

בתחילת השנה רכשה גוגל את Nest Labs ב-3.2 מיליארד דולר. זו האחרונה מפתחת תרמוסטטים חכמים וגלאי עשן חכמים, שמסונכרנים עם אפליקציות מובייל. ההערכה היא שגוגל מעוניינת להרחיב את הפלטפורמה של נסט ולחבר אליה מוצרי חשמל ביתיים נוספים.

פעילות בתחום אינטרנט הדברים תוכל לספק לגוגל הכנסות ממכירות מכשירים, לצד הרחבת היקף המידע האישי שהיא אוספת על המשתמש – מה שיתורגם להרחבת חבילות הפרסום שהיא מציעה, מקור ההכנסה העיקרי שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות