אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החיפוש אחר מנכ"ל לדירה להשכיר מתחיל מחדש צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

החיפוש אחר מנכ"ל לדירה להשכיר מתחיל מחדש

חברת השמה חיצונית תחפש לחברה הממשלתית מנכ"ל לאחר שכל המועמדים לתפקיד נפסלו

28.05.2014, 07:42 | עינת פז־פרנקל ויעל דראל

שמונה חודשים לאחר שקבינט הדיור של הממשלה בראשות שר האוצר יאיר לפיד החליט להקים חברה ממשלתית חדשה לדיור שתיקרא "דירה להשכיר", טרם נמצא מועמד מתאים לאיוש משרת המנכ"ל שלה. ל"כלכליסט" נודע כי בשבוע שעבר התקיימה פגישה של ועדת האיתור של החברה, שפסלה חמישה מובילים לתפקיד.

לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית ניגשו כ־30 מועמדים, שמתוכם חמישה עלו לשלב הסינון הסופי. עם זאת, ועדת האיתור המורכבת מדירקטורים של חברת דירה להשכיר קבעה כאמור כי לא ניתן למנות איש מהם. ל"כלכליסט" נודע כי כעת חברת השמת הבכירים "עמדה" של נורית ברמן תנהל את ציד הראשים למציאת מנכ"ל. דינור ועמדה אישרו את הפרטים.

קראו עוד בכלכליסט

בין חמשת המועמדים הסופיים שנפסלו היה מוטי חזן, שסיים לאחרונה את תפקידו כמנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים וכעת מכהן כמנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח רמת גן. שם נוסף שעלה לפני כמה חודשים כמועמד לתפקיד היה שאול מרידור, לשעבר סגן הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר, שכפי הנראה לא הגיע לשלב הסינון האחרון.

רענן דינור, יו"ר דירה להשכיר, צילום: אפי שריר רענן דינור, יו"ר דירה להשכיר | צילום: אפי שריר רענן דינור, יו"ר דירה להשכיר, צילום: אפי שריר

כפי שנחשף ב"כלכליסט", לפני כחודש מינה שר האוצר יאיר לפיד ליו"ר החברה הקבוע את רענן דינור, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת אהוד אולמרט. דינור, שנחשד בעבר במינויים פוליטיים אך החקירה נגדו נסגרה מחוסר ראיות, נכנס רק בימים אלה לתפקידו כיו"ר וככל הנראה מעוניין לפקח על איתור המנכ"ל.

עם הדירקטורים בחברה ניתן למנות את מנכ"ל חברת הגיחון זהר ינון; סגן החשב במשרד התחבורה אורסאן סלמאן; מנהל אגף פרויקטים ואסטרטגיה במשרד הפנים אריאל וכסלר; הילה בן חיים, סגנית בכירה לממונה על שוק ההון באוצר; ודלית בראון, ששימשה כמנכ"לית מבני תעשיה של אליעזר פישמן.

דירה להשכיר אמורה להוציא לפועל את תוכניתו של לפיד לבניית עשרות אלפי דירות להשכרה בעשור, אך עד שלא תעבור בכנסת הצעת חוק הותמ"ל (ועדה לאישור תוכניות מגורים נרחבות של יותר מ־500 יחידות דיור בהליך מואץ) החברה לא תוכל לשווק קרקעות.

על פי החלטת קבינט הדיור של הממשלה, תקציב החברה הממשלתית החדשה לדיור יהיה 8 מיליון שקל בשנה, והונה העצמי ההתחלתי יעמוד על 20 מיליון שקל בשנה למשך השנתיים הראשונות. לחברה תהיה סמכות לתכנן, לפתח ולשווק קרקעות לבניית דירות במתחמים שבהם 30% ומעלה מהדירות ייועדו להשכרה. המטרה היא לאתר ולשווק קרקע ל־150 אלף יחידות דיור.

מרענן דינור נמסר בתגובה: "ועדת האיתור קבעה שמתוך חמשת המועמדים לא ניתן למנות איש לתפקיד המנכ"ל, וכתוצאה מכך התקבלה החלטה מגובה משפטית לאתר אנשים חדשים". דינור סירב לפרט את שמות המועמדים שנפסלו, אך אמר כי "ניסיונם אינו מספיק למלא את תפקיד מנכ"ל דירה להשכיר".

מוטי חזן סירב להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות