אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשי פרידמן ואבי שחר הגישו הצעות לרכישת אנגל משאבים

בלעדי לכלכליסט

הרשי פרידמן ואבי שחר הגישו הצעות לרכישת אנגל משאבים

פרידמן, בעל השליטה באזורים, מציע לרכוש את חברת הנדל"ן בתמורה למחיקת חוב של 25 מיליון שקל והנפקת אג"ח של אזורים לבעלי אג"ח אנגל

28.05.2014, 08:39 | גולן חזני

המכרז למכירת אנגל משאביםמגיע לישורת הסופית. ל"כלכליסט" נודע כי חמש הצעות הוגשו לרכישת חלק או כל נכסי החברה, שהבולטת שבהן היא של חברת אזורים שבשליטת הרשי פרידמן.  

קראו עוד בכלכליסט

אזורים החזיקה בשליטה באנגל לפני שזו עברה לידיו של מוריס קונרד, הבעלים היוצא. אזורים הציעה לרכוש את כל נכסי החברה בתמורה למחיקת חוב של 25 מיליון שקל וכן להקצות לבעלי האג"ח של אנגל, שמחזיקים בחוב של 195 מיליון שקל, אג"ח של אזורים בהיקף דומה אבל בהתאם למחיר השוק של האג"ח של אנגל.

שתי הצעות נוספות היו לרכוש חלק מנכסי אנגל. אמות שבשליטת נתן חץ הציעה לרכוש רק את בית אנגל שבתל אביב תמורת 48 מיליון שקל, ואילו אלמוג ב.ז.בניה הציעה לרכוש את נכסי אנגל בנתניה ובזכרון יעקב.

פרידמן. הצעה בולטת ביותר, צילום: עמית שעל פרידמן. הצעה בולטת ביותר | צילום: עמית שעל פרידמן. הצעה בולטת ביותר, צילום: עמית שעל

אבי שחר, הבעלים של מגדלי עסקים ואחזקות, הציע לרכוש 80% ממניות אנגל משאבים תמורת הזרמה של 40 מיליון שקל. שחר רכש אתמול את חניון אלקטרה ברחוב הרכבת בתל אביב תמורת 30 מיליון שקל. לעומתו, חברת גבאי של אלי גבאי ויוסי גורדון הציעה לרכוש את השליטה (51%) באנגל תמורת הזרמה של 25 מיליון שקל לקופתה. שתי ההצעות משקפות שווי של כ־50 מיליון שקל לאנגל משאבים.

מניות השליטה באנגל משאבים עומדות למכירה על ידי לויאל בנק ומחזיקי האג"ח. הונה העצמי עומד על 150 מיליון שקל, והיא נסחרת בשווי של 10 מיליון שקל. שווי הנכסים המניבים והקרקעות של אנגל בישראל מוערך ב־350 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות