אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סבן רוצה להיפרד: טוען כי בן־דב הפר את הסכם השליטה צילום: ראלף אלסוונג אביגיל עוזי

חיים סבן רוצה להיפרד: טוען כי בן־דב הפר את הסכם השליטה

סבן, בעל השליטה בפרטנר, טוען כי אילן בן־דב, השותף לשליטה, ביצע פעולות בחוסר תום לב על מנת לסכל כניסת תקנות קידום התחרות וצמצום הריכוזיות. לפי סבן, פעולות אלו מאפשרות לבטל את הסכם בעלי המניות

28.05.2014, 08:57 | גולן חזני

קבוצת סבן הודיעה לסקיילקס כי היא מבקשת להיכנס עמה לבוררות עקב חילוקי דעות קיימים. בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי קיים סכסוך בין בעלי השליטה בפרטנר חיים סבן (31%) ואילן בן־דב (14%), וכי סבן הוציא זימון למהלך בוררות להפרדת השליטה בפרטנר. סקיילקס נענתה לבקשה למינוי בורר, מאחר שמדובר בסעיף בהסכם בעלי המניות בין בן־דב לסבן.

הבחירה בבורר תתבצע בימים הקרובים. המאבק בין הצדדים נסב על החלת חוק הריכוזיות על פרטנר. בן־דב פעל להחלת החוק במלואו על החברה, כולל הוראות המעבר של החוק. הוראות אלה קובעות כי חברה שהנה שכבה שלישית בפירמידת חברות, תמנה דירקטוריון שבו יהיה רוב לדירקטורים בלתי תלויים. צעד כזה ייטול למעשה את השליטה מידי סבן.

טענות לפעולות העלולות להסב נזקים כבדים לסבן

קבוצת סבן מחזיקה בשליטה בפרטנר באמצעות חברה זרה ואיננה עוברת על חוק הריכוזיות. אך בן־דב מחזיק במניות פרטנר באמצעות חברת סקיילקס, החברה־הבת של סאני, כך שפרטנר הופכת לחברת שכבה שלישית בפירמידה.

על פי הדיווח אתמול, קבוצת סבן טוענת כי אם יחולו על פרטנר הוראות המעבר של החוק, מבלי שתיכנס לתוקף טיוטת התקנות לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות, הדבר יקנה לסבן את הזכות לביטול הסכם בעלי המניות.

סבן טוען עוד כי הפעולות שנקטו בן־דב וגורמים מטעם סקיילקס, לסיכול כניסת התקנות לתוקף, מהוות פעולות שאינן מקובלת ומבוצעות בחוסר תום לב. בנוסף, פעולות אלה מהוות עילה לביטול הסכם בעלי המניות ועלולות להסב לסבן נזקים כבדים.

סקיילקס זקוקה לדיבידנדים של פרטנר

בן־דב טוען כי היוזמה להחלת חוק הריכוזית על פרטנר לא היתה שלו, אך לא ניתן להחיל רק את הסעיף המחייב אותו למכור את האחזקה בפרטנר בתוך 4-6 שנים מבלי להחיל את הוראות המעבר. בנוסף, לטענתו, משרד המשפטים חייב לבחור אם להחיל את החוק במלואו או לא להחיל אותו כלל.

בן־דב זקוק להחלת הוראות המעבר על מנת להישאר עם שני דירקטורים בפרטנר ולצורך ההתנהלות מול מחזיקי האג"ח של סקיילקס, שלהם חייבת החברה כ־900 מיליון שקל. החוב אמור להיות ממוחזר מהתזרים של פרטנר והדיבידנדים שהיא אמורה לחלק. עם זאת, פרטנר איננה מחלקת דיבידנדים מאחר שבקבוצת סבן סבורים כי יש להפנות את הרווחים בשלב זה להשקעות בחברה ולהחזר החובות לבנקים. 

חיים סבן ואילן בן דב, צילום: ראלף אלסוונג אביגיל עוזי חיים סבן ואילן בן דב | צילום: ראלף אלסוונג אביגיל עוזי חיים סבן ואילן בן דב, צילום: ראלף אלסוונג אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות