אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג מציבה תנאים לסקיילקס - יכולת החזר החוב עלולה להיפגע צילום: אוראל כהן

סמסונג מציבה תנאים לסקיילקס - יכולת החזר החוב עלולה להיפגע

החברה שבשליטת אילן בן דב דיווחה הלילה על מכתב חדש מיצרנית הסלולר המציב תנאים בעלי "השפעה מהותית לרעה על תזרים המזומנים החזוי של החברה" . מניית סקיילקס נופלת ב-9.5%

28.05.2014, 11:07 | גיל קליאן

מעגל הסכסוכים של אילן בן דב מתרחב – אחרי שנכנס עם חיים סבן לסכסוך על השליטה המשותפת בחברת הסלולר פרטנר, הודיעה אמש בשעה 1:40 בלילה סקיילקסשבשליטתו כי קיבלה הודעה מיצרנית הסלולר סמסונג שעלולה לפגוע ביכולתה לעמוד בתחזיות שלה ובתזרים המזומנים החזוי שלה – שאמור בין השאר לספק מזומנים לתשלום לבעלי האג"ח.

בדיווח הקצר שמסרה למשקיעים דיווחה סקיילקס כי "אתמול התקבל בחברה מכתב מתאגיד סמסונג הקוריאני, המציג את עמדת סמסונג ביחס להיבטים טכנולוגיים ומסחריים ביחסי הצדדים. החברה פועלת לשינוי עמדת סמסונג וכן לגיבוש עמדתה ביחס להשלכות עמדת סמסונג על תקציב החברה ותזרים המזומנים הנגזר ממנו. להערכת החברה, אם החברה לא תצליח לשנות את עמדת סמסונג ביחס להיבטים אלו, אזי עלולה להיות לכך השפעה מהותית לרעה על יכולת החברה לעמוד ביעדיה על פי הסכם ההפצה מכוחו מפיצה החברה טלפונים ואביזרים של סמסונג ועל תזרים המזומנים החזוי של החברה".

במילים אחרות – סמסונג הציבה לחברה תנאים שעלולים לפגוע ביכולת החזר החוב של החברה. בסקיילקס לא פירטו בדיווח מהן אותן "עמדות" של סמסונג השנויות במחלוקת בין הצדדים.

מדובר באישוש החששות של משקיעים רבים בסקיילקס, שמאז חתימת הסכם ההפצה החדש בין החברה לענקית הקוריאנית, חששו כי השינוי המרכזי בהסכם – לפיו סמסונג יכולה למכור מכשירי סלולר חדשים ישירות לחברות הסלולר ובלי תיווך של סקיילקס כיבואנית בלעדית, יפגע בסופו של דבר בעיסקי החברה וביכולת שלה להחזיר חוב. היה מדובר בסעיף אירוני במיוחד, שכן חלק מהמשקיעים בהסדר האג"ח של החברה בחרו להשאיר את השליטה בידי בן דב על מנת שלא לפגוע במעמד החברה מול סמסונג, ומתוך אמונה כי מעמדו האישי של בן דב אצל היצרנית הקוריאנית יפעל בסופו של דבר לטובת החברה.

בן דב הרגיע את המשקיעים בפברואר האחרון כי אין כל חשש שהסכם ההפצה החדש יפגע בסקיילקס. "ההסכם החדש עם סמסונג לא ישפיע על הרווחיות של סקיילקס, בין השאר כיוון שהפעילות שלנו מול מפעילי הסלולר היתה בכל מקרה ברווחיות נמוכה ולפעמים אפילו במחיר הפסד", אמר אז בן דב ואף הוסיף כי "אנחנו חברה רצינית ואחראית וכפי שכתבנו בהודעה לבורסה אנחנו חושבים שתזרים המזומנים של סקיילקס לא יפגע". כעת נראה כי הערכתו של בן דב לא התממשה, וכי בכל זאת התנאים החדשים של סמסונג יפגעו בסקיילקס ובמשקיעים שלה.

אילן בן דב, צילום: אוראל כהן אילן בן דב | צילום: אוראל כהן אילן בן דב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות