אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM מתגרשת מ-NetApp

IBM מתגרשת מ-NetApp

חברת NetApp, שותפה וותיקה של IBM בתחום אחסון הנתונים, ספגה מכה קשה עם היוודע כוונתה של האחרונה להפסיק את שיתוף הפעולה ביניהן. מניות החברה ספגו ירידה משמעותית

28.05.2014, 12:12 | בלומברג
חברת IBM תפסיק לרכוש ולמכור טכנולוגיות אחסון מ-NetApp כחלק מתוכנית להתחיל ולמכור פתרונות אחסון מתוצרתה.

קראו עוד בכלכליסט

IBM מתכננת לחדול רשמית ממכירת מערכות מסדרה N של NetApp היום ותסגור את פעילות הפיתוח על המוצר, כך על פי מזכר רשמי שהגיע לידי סוכנות בלומברג. במקום זאת, החברה תקדם בקרב לקוחותיה את המוצרים שלה.

IBM כבר לא תשווק מוצרים של NetApp (תמונת אילוסטרציה) IBM כבר לא תשווק מוצרים של NetApp (תמונת אילוסטרציה) IBM כבר לא תשווק מוצרים של NetApp (תמונת אילוסטרציה)

IBM מחפשת דרכים להזרים חיים חדשים למכירות החומרה המדשדשות שלה ולשם כך שינתה את מיקוד פעילות החברה לטכנולוגיות חדשות ולשיפור מוצרים. המהלך יגרום להאטה אצל NEtApp שכ-2% מהכנסותיה ממכירות מגיעות מ-IBM, כך על פי נתונים שבידי בלומברג. על אף ש-Net App אמרה כי ישנם לא מעט אתגרים ביחסיה עם IBM היא לא הזכירה את הפסקת המכירה של מוצריה על-ידי ענקית המחשבים.

"IBM היא לקוחה ה-OEM הגדולה ביותר של NetApp אולם היא מתמקדת יותר במוצרים פרי פיתוחה. היא גם מאבדת נתח שוק משמעותי בתחום האחסון ועובדה זו פוגעת בהכנסותיה של NetApp ממכירות ל-IBM", אמר לבלומברג קאושיק רוי, אנליסט בוונדרליך (Wunderlich Securities).

מניותיה שלי NetApp איבדו 1.1%בתחילת השבוע בניו יורק לשווי של 35.76 דולר למניה. לפני כן רשמו המניות ירידה של 2.8% כשסוכנות בלומברג דיווחה על החלטתה של IBM. מניותיה של IBM עלו בפחות מ-1% ל-185.94 דולר למניה.

החברות חתמו על הסכם ייצור הדדי ב-2005 שאפשר ל-IBM לשים את לוגו החברה על מוצרי האחסון המיוצרים על ידי NetApp. ההסכם נועד להקנות לשתי החברות יתרון תחרותי מול EMC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות