אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז מסכמת רבעון מרשים: הרווח הנקי זינק ב-450% ל-83 מיליון שקל צילום: יריב כץ

פז מסכמת רבעון מרשים: הרווח הנקי זינק ב-450% ל-83 מיליון שקל

הכנסות החברה נותרו ללא שינוי מהותי והסתכמו ב-4.8 מיליארד שקל, רווחי חטיבת התעשיות טיפסו ב-30%, חטיבת הזיקוק עברה מהפסד של 82 מיליון שקל לרווח של 40 מיליון שקל

28.05.2014, 13:34 | מיקי גרינפלד

פז מסכמת רבעון מרשים: החברה שבליטת צדיק בינו ובניהולו של יונה פוגל סיימה את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 83 מיליון שקל, מול רווח של 15 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013 - קפיצה של 453%. הכנסות החברה נותרו יציבות - 4.8 מיליארד שקל, בדומה לרבעון המקביל.

הרווח הגולמי של פז ברבעון הראשון עלה בשיעור של 39% ל-441 מיליון שקל - מול 318 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של פז זינק ב-464% מ-28 מיליון שקל ל-158 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה הנוכחית. ה-EBITDA ברבעון הראשון של השנה עמד על 258 מיליון שקל, מול 115 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של 124%.  

תרומת המגזרים

חטיבת התעשיות רשמה גידול של 30% ברווח התפעולי לרמה של 61 מיליון שקל, בעיקר בזכות ירידה בעלויות המכר והתייעלות בכל חברות המגזר.

חטיבת הקמעונאות והמסחר דיווחה על ירידה קל של 3% ברווחים ל-85 מיליון שקל. תוצאות הפעילות בחטיבה הושפעו מקיטון במכירות בתחנות לציי הרכב ומקיטון במכירות במספר תחנות תדלוק אסטרטגיות בהן התבצעו עבודות לשדרוג וליישום דרישות איכות הסביבה. ברווחי רשת הנוחות יילו חלה ירידה קלה שנבעה בעיקר מעיתוי חג הפסח, וירידה זו פוצתה במהלך אפריל.

עיקר השיפור בתוצאות המדווחות האחראי על הזינוק בפרמטרים התפעוליים ובשורה התחתונה מבוסס על חטיבת הזיקוק. פעילות החטיבה עברה מהפסד תפעולי מדווח של 82 מיליון שקל לרווח של 40 מיליון שקל. בית הזיקוק מצליח למתן את ההשפעות השליליות של הסביבה העסקית ולהשיג תוצאה מאוזנת גם בסביבת מרווחים נמוכים. מרווח הזיקוק של פז גבוה משמעותית ממרווחי הייחוס והסתכם ב-5.8 דולר לחבית, כ-5.4 דולר מעל האורל.

יונה פוגל אמר לאחר פרסום הדוח כי "פז מסכמת רבעון מוצלח ומציגה גידול משמעותי ברווח הנקי המדווח. חטיבות הקמעונאות ומסחר והתעשיות ממשיכות להניב צמיחה ברווח. הודות ליישום התוכנית האסטרטגית, חטיבת הזיקוק מצליחה להשיג מרווח זיקוק של כ- 5.8  דולר ולייצר פרמיה של כ- 5.4 דולר מעל מרווח האורל, אך ממשיכה לסבול מהשפל העולמי בענף. התוצאה היא גידול של פי 6 ברווח הנקי המדווח וגידול של כ- 5% ב-EBITDA . איתנותה הפיננסית של פז קיבלה משנה תוקף על ידי חברת דירוג האשראי מעלות S&P אשר שיפרה את תחזית החברה ליציבה ואשררה את דירוג A+".  

מנכ"ל פז יונה פוגל, צילם: אוראל כהן מנכ"ל פז יונה פוגל | צילם: אוראל כהן מנכ"ל פז יונה פוגל, צילם: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות