אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט רוזן משיב אש: "כל מילה שכתבתי חשבתי עליה ואני שלם עם עצמי"

השופט רוזן משיב אש: "כל מילה שכתבתי חשבתי עליה ואני שלם עם עצמי"

לראשונה לאחר הכרעת הדין במשפט הולילנד, במהלכה כינה השופט את ראש הממשלה לשעבר במילה "בוגד", מגיב רוזן לביקורות שהושמעו כלפיו: "גם דברים שלא נוחים לי לשמוע הם דברי טעם"

28.05.2014, 14:03 | זוהר שחר לוי
שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, התייחס הבוקר (ד') לראשונה להכרעת הדין בפרשת הולילנד ולביקורות שנשמעו כלפיו: "כל מה שהיה לי לומר, כתבתי. אם אני נדרש להוסיף משהו אומר שאני שלם עם עצמי".

קראו עוד בכלכליסט

רוזן הוסיף כי הוא "משתדל לקבל את הביקורת באהבה. אני לא לוקח את זה באופן אישי ולא ראיתי התקפות אישיות. מותר לבקר וזה בסדר גמור".  השופט רוזן התייחס להכרעת הדין בפרשת הולילנד במהלך פאנל בנושא זכות השימוע במסגרת כנס לשכת עורכי הדין באילת.

כשנשאל נוגע לביקורת שהופנתה כלפיו לאחר שחקר את שולה זקן בבית המשפט בטרם אישר את הסדר הטיעון בעניינה, אמר רוזן: " אוי באמת. כל מה שהיה שם מבחינת סדר זמנים, לאחר שהצדדים טענו היא הופיעה וביקשה לשכנע שאקבל את הסדר הטיעון. אם יש לי שאלות לא אשאל אותן?".

רוזן. "אני אחראי לתת פסקי דין", צילום: גדעון מרקוביץ רוזן. "אני אחראי לתת פסקי דין" | צילום: גדעון מרקוביץ רוזן. "אני אחראי לתת פסקי דין", צילום: גדעון מרקוביץ

"אין לזה קשר לאהוד אולמרט", הוסיף רוזן. "מה קשור אולמרט? משפטו הסתיים וברור לגמרי שהסתיים בגזר דין. כל מה שנאמר נאמר בקשר אליה - אם יש לזה השלכות ציבוריות זה לא קשור אלי. אני אחראי לתת פסק דין. אם מגיעה נאשמת ומבקשת שאקבל הסדר טיעון אז זה התפקיד שלי, לשאול אותה".

 

השולט רוזן נשאל עוד לגבי המילה "בוגד" שהוזכרה בהכרעת הדין וספגה ביקורת נרחבת:

"כל מילה שכתבתי חשבתי עליה ואני שלם עם עצמי", אמר רוזן. "כל מה ששופט מוציא תחת ידיו -  לעיתים רחוקות כולם יסכימו עמו. אני קורא ושומע ומקבל את הדברים בכבוד רב. גם דברים שלא נוחים לי לשמוע הם דברי טעם. כתבתי מה שכתבתי ואני שלם עם זה לחלוטין".

 

 

אולמרט. השופט רוזן: "חשבתי על כל מילה שכתבתי", צילום:  יותם רונן אולמרט. השופט רוזן: "חשבתי על כל מילה שכתבתי" | צילום: יותם רונן אולמרט. השופט רוזן: "חשבתי על כל מילה שכתבתי", צילום:  יותם רונן

 

רוזן הוסיף: "כל שופט עם הרגישות שלו, יש שופטים שנושא רכוש מטריף אותם או כאלה שנושא אלימות כך גם עם זיכוי והרשעה. יש שופטים שנוטים יותר לזכות ויש לי חברים ששופטים שקשה להם, הם מתלבטים. הזיכוי קשה להם. אני שופט שדי אוהב לזכות. איפה שאפשר לזכות אני מזכה. לכן עם פסק הדין אני שלם. אני אוהב לזכות וכל מה שהיה לי לומר רשמתי. כל ביקורת - גם זו שלא נח לי לשמוע אני מקבל. מאוד לא נוח לי עם הרבה ביקורות. עם כל הכבוד לאגו, אני מזיז אותו הצידה ומסתכל על זה. בטח אנשים שלא מכירים את העובדות שזה 99.9% מהאנשים - גם המשבחים וגם המבקרים - לא מכירים את העובדות".

את הפאנל הנחתה תמר אלמוג, כתבת המשפט של ערוץ 1, והשתתפו בו המשנה חפרקליט המדינה, עו"ד אלי אברבנאל, עו"ד נוית נגב, שהצטרפה לאחרונה לצוות ההגנה של אולמרט ועו"ד ירון קוסטליץ שייצג את יעקב אפרתי, בפרשת הולילנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות