אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל נמל אשדוד: "אלו ימים קשים אבל נעבור אותם. הנמל פועל כרגיל"

יצחק בלומנטל בעקבות מעצר הבכירים בנמל: "נשתף פעולה עם המשטרה. חשוב שבמקום שכזה יהיה ועד חזק שיתנהל מול העובדים ולא מול ההנהלה"

28.05.2014, 14:02 | ליאור גוטמן

"אנחנו ארגון חזק עם הנהלה חזקה. עוברים עלינו ימים לא קלים ונדע להתמודד עם הקושי. אתם חייבים לחזכור שהנמל הזה הוא לא רק חברה ממשלתית אלא גם מקום עבודה שמפרנס כ-1,300 איש. אז נכון שמספר עובדים נעצרו אבל אסור שהמהלך ישליך על כולם - מדובר בעובדים מסורים שפועלים בכל מזג אוויר" - כך אמר לפני שעה קלה (ד) מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל. הדברים נאמרו במסגרת תדריך שקיים המנכ"ל בנמל עצמו זאת לאור ההתפתחויות בחקירת המשטרה שהובילה אתמול לשורת הארכות מעצר לבכירים בנמל בעבר ובהווה.

קראו עוד בכלכליסט

נמל אשדוד, צילום: גדי קבלו נמל אשדוד | צילום: גדי קבלו נמל אשדוד, צילום: גדי קבלו

בלומנטל הזכיר לכולם שהנמל פועל כרגיל ועם תפוקות טובות. "מסרנו עדכונים ללקוחות שלנו וכפי שאתם רואים העבודה נמשכת כסדרה. אני מזכיר שהנמל העביר בשנים האחרונות דיבידנד למדינה של יותר מחצי מיליארד שקל. זה בא ממקום חזק וממקצוענות", אמר. לדבריו, בשעות אלו מטופלות 12 אוניות בנמל כאשר מחוץ לרציפים ממתינות עוד 12 אוניות מהן 4 שנושאות מטען כללי, 4 אוניות צובר ו-4 אוניות מכולות.

בהתייחסו לעובדים ציין בלומנטל שאין לו ריב ומדון עם אף אחד. "נשתף פעולה עם המשטרה. חשוב שבמקום שכזה יהיה ועד חזק שיתנהל מול העובדים ולא מול ההנהלה. מעלינו יש את הדירקטוריון, שכיום חסר את מספר האנשים המינימאלי כדי לקיים את הנמל. אני מקווה ששרי האוצר והתחבורה יאיישו תקנים ממש בקרוב", אמר.

ועד עובדי הנמל יקיים היום ישיבות הסברה לעובדים. לדברי הוועד "העבודה בנמל אשדוד תמשיך ותתקיים כסידרה, ללא כל קשר לחקירת המשטרה ולמעצרם של כמה מעובדי הנמל. מאבק העובדים נגד הקמת נמלים חדשים ומיותרים יימשך ואף יתחזק. נפעל נגד הסטת הדיון הציבורי מהעניין עצמו לנושאים אישיים. נמל אשדוד הוא נכס אסטרטגי וריווחי מהמעלה הראשונה לעם ישראל. עובדי נמל אשדוד, יחד עם כל עובדי הנמלים בישראל, יעשו כל שביכולתם על מנת למנוע את העברת נכסי המדינה הרווחיים ביותר לידי קומץ של טייקונים ומקורבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות