אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוסע לחו"ל? איך לא לעשות שם טעויות מביכות צילום: בלומברג

נוסע לחו"ל? איך לא לעשות שם טעויות מביכות

תנועות יד מסוימות עלולות להכניס אתכם לצרות גדולות. וגם - איפה אפשר להתחבק בפומבי ובאילו ארצות אסור לשתות וודקה?

28.05.2014, 23:19 | שירות כלכליסט

בעת ביקור בחו"ל לא תמיד אנחנו זוכרים שהתנהגות מסוימת או תנועות יד תמימות עבורנו, מתפרשים כמשהו מביך או מכעיס בתרבויות אחרות. לכן, לפני שיוצאים למדינת היעד כדי להתעדכן בכמה ממאפייני התרבות שלה. אתר Budget Travel ערך רשימה של מה לא כדאי לעשות בחו"ל. לגזור ולשמור.

קראו עוד בכלכליסט

להיזהר מתנועת יד

תנועה לא נכונה בידיים עלולה להכניס אתכם לצרות גדולות - למשל בריו דה ז'ניירו, אם אתם עושים סימן של OK (האגודל פונה למעלה) הרי שהצלחתם להעליב מישהו קשות ובאנגליה מחווה של V כסמל הניצחון עם כף היד פונה כלפי פנים, פרושה אצבע משולשת.

לגעת או לא?

 

ברק אובמה ואנגלה מרקל. להם מותר להתנשק ברק אובמה ואנגלה מרקל. להם מותר להתנשק ברק אובמה ואנגלה מרקל. להם מותר להתנשק

 

מרחב אישי הוא עניין רגיש מאד מבחינה תרבותית. באיטליה ובצרפת נהוג לשמור על קשר עין ואפילו לגעת נגיעה קלה בכתפו של המאזין בעת שיחת חולין. אולם בסין ובגרמניה, נגיעה בבן שיח גורמת לאי נוחות רבה. בניגריה שמירה על קשר עין משולה לאיום. אם מדובר בטיול רומנטי חשוב שתבדקו את מדיניות המקום לגבי גילויי חיבה פומביים.

נימוסי שולחן

 

 צ צ'ופסטיקס במסעדה סינית. ואיפה אפשר לאכול בידיים? | צילום: שאטרסטוק  צ

 

זהו אחד מהתחומים הרגישים ביותר. לכל בעלי האימהות היהודיות - לא בכל מקום מנומס לגמור כל מה שבצלחת. יש תרבויות שבהן מקובל לאכול בעזרת הידיים ואילו אצל אחרות מאוד מנומס להשמיע קולות לגימה כאשר אוכלים מרק. בקיצור - כדאי שתבררו מה נהוג בתוך כל הסבך הזה.

לחיים? לא בטוח

שוט וודקה. יש ארצות שבהן אסור לשתות אלכוהול, צילום: שאטרסטוק שוט וודקה. יש ארצות שבהן אסור לשתות אלכוהול | צילום: שאטרסטוק שוט וודקה. יש ארצות שבהן אסור לשתות אלכוהול, צילום: שאטרסטוק

היכן שברוב התרבויות המוכרות לנו נהוג להרים כוסית בעת ברכה, הרי שלא כך אצל כולם. יש תרבויות שבהן יש לאחוז בכוס ביד מסוימת ולעולם אל תסרבו לכוסית וודקה ברוסיה או לכוסית סאקי ביפן. כמו כן, מאוד חשוב לברר באילו מדינות חל איסור על משקאות אלכוהוליים.

לתת טיפ או לא

 

 ידעתם שטיפ יכול להעליב?, צילום: שאטרסטוק ידעתם שטיפ יכול להעליב? | צילום: שאטרסטוק  ידעתם שטיפ יכול להעליב?, צילום: שאטרסטוק

האם מקובל להשאיר למלצר טיפ? ואם כן - כמה נהוג להשאיר? תתפלאו לשמוע שבתרבויות רבות השארת תשר נחשב למעליב - כמו ביפן, באוסטרליה ובברזיל - ובאחרות התשר כבר כלול בחשבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות