אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורידו משחק פעולה שעוסק בהאקינג ונפלו קורבן להאקרים

בשולי הרשת

הורידו משחק פעולה שעוסק בהאקינג ונפלו קורבן להאקרים

המשחק Watch Dogs, שמאפשר לגיימרים לפרוץ למערכות עיר דימיונית, הפך בעצמו למלכודת סייבר: גולשים שהורידו גרסה פיראטית שלו גילו שהמחשב שלהם חובר לרשת בוטים, שכורה ביטקוין עבור האקרים אמיתיים

28.05.2014, 16:40 | הראל עילם

יותר משישים אלף גולשים שהורידו בימים האחרונים גרסה לא חוקית של משחק הפעולה Watch Dogs נפלו קורבן להאקרים. המשחק, שאירונית, עוסק בעצמו בהאקינג, כלל קוד זדוני שהשתלט על המחשבים עליהם הותקן וחיברם לרשת בוטים שכרתה ביטקוין בחשאי.

קראו עוד בכלכליסט

במשחק, נכנס השחקן נכנס לנעליו של אדריאן פירס, האקר שמסוגל לפרוץ בנקל לכל מערכת ומכשיר אלקטרוני. הוא מסוגל לפרוץ לטלפון חכם על מנת לגנוב ממנו את כל המידע על דמות זו או אחרת, לשבש את מערכות התשתית והתחבורה על מנת להקשות על אויביו ללכוד אותו ועוד.

הפורצים הוירטואליים נפרצו במציאות. Watch Dogs הפורצים הוירטואליים נפרצו במציאות. Watch Dogs הפורצים הוירטואליים נפרצו במציאות. Watch Dogs

ההאקר האמיתי, לעומת זאת, פשוט העלה לאתר שיתוף קבצים גרסה פרוצה של המשחק. המחשבים של הגולשים שנפלו בפח חוברו לרשת בוטים גדולה, כדי להשיג את כוח המחשוב הנדרש לכריית מטבעות וירטואליים. מחשבי הגיימרים הם לעיתים קרובות מחשבים חזקים במיוחד, מה שהקל על הפושע בכרייה.  

מספר משתמשים דיווחו כי הנוזקה גזלה עד 25% מביצועי המחשב שלהם. לפי ההערכות, ככל הנראה שההאקר הצליח לייצר ביטקוין בשווי של בין 100 ל-200 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות