אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה: פיקוח על השמנת והגבינה הוביל לירידה של 1.8% במכירות ברבעון הראשון צילום: אביהו שפירא

תנובה: פיקוח על השמנת והגבינה הוביל לירידה של 1.8% במכירות ברבעון הראשון

בנוסף, העלייה במס חברות השפיעה על הרווח הנקי שהסתכם ב-86 מיליון שקל - ירידה של 3.1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. לעומת זאת, ירידה במחיר תשומות החלב גרמה לעלייה של 6% ברווח הגולמי

29.05.2014, 10:30 | נורית קדוש

הגדלת סל המוצרים שבפיקוח והכנסת הגבינה הלבנה והשמנת המתוקה לתוכו הובילה לירידה בשיעור 1.8% במכירות תנובה ברבעון הראשון של השנה. היקף ההכנסה ממכירות הסתכם ב- 1.72 מיליארד שקל, לעומת 1.75 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, עלייה בהוצאות המס בעקבות העלאת מס החברות, ספגה החברה ירידה ברווח הנקי בשיעור של 3.1% ברבעון הראשון והסתכם ב-86 מליון שקל לעומת 89 מליון שקל אשתקד.

למרות הירידה בהכנסה ממכירות, הרווח הגולמי של תנובה עלה ב-6% ל-483 מליון שקל, זאת בעקבות ירידה במחיר תשומות החלב.

שיעור הרווח הגולמי מהמכירות זינק ברבעון החולף ל-28%, זאת לעומת 26% ממכירות הרבעון המקביל אשתקד.

למרות העלייה ברווח הגולמי, נותר הרווח התפעולי של תנובה על כ-131 מליון שקל כפי שהיה אשתקד. שיעור הרווח התפעולי מהמכירות עלה ל-7.6%, זאת לעומת 7.4% ממכירות הרבעון הראשון אשתקד.

מוצרי החלב של תנובה. מוצרים חדשים שנכנסו לפיקוח השפיעו על ההכנסה ממכירות, צילום: אריאל בשור מוצרי החלב של תנובה. מוצרים חדשים שנכנסו לפיקוח השפיעו על ההכנסה ממכירות | צילום: אריאל בשור מוצרי החלב של תנובה. מוצרים חדשים שנכנסו לפיקוח השפיעו על ההכנסה ממכירות, צילום: אריאל בשור

אריק שור, מנכ"ל קבוצת תנובה, מסר: "ברבעון הראשון של שנת 2014 התמודדה הקבוצה בנוסף להשפעה האמורה במחירי המוצרים המפוקחים גם עם קיטון בגודל השוק.תוצאות הרבעון משקפות את מאמצי הקבוצה להתייעל ולהוסיף לשווק מוצרים בעלי ערך גבוה לצרכנים מה שסייע לשפר קלות את הרווחיות התפעולית".

עוד הוסיף שור ואמר "אנו ממשיכים בשיפור התהליכים הפנים ארגוניים וניהול מושכל של ההוצאות בכל זרועות הקבוצה כדי לפצות על הירידה בהכנסות".

יעקב חן, סמנכ"ל הכספים של קבוצת תנובה, מסר: "גם ברבעון זה המשכנו בתהליך התאמת מבנה ההוצאות להכנסות כך ששמרנו על הרווחיות התפעולית. ברבעון המקביל היו השפעות חד פעמיות חיוביות שהקטינו את הוצאות הנהלה וכלליות, כך שבניכוי השפעות אלה למעשה ישנו שיפור ברווח התפעולי. כמו כן תזרים המזומנים מפעילות שוטפת השתפר בכ- 25 מיליון שקל לעומת תקופה מקבילהאשתקד, מנגד הקבוצה נמצאת בתנופת השקעות לרבותפרויקט מחלבת תל יוסף. במהלך הרבעון הקבוצה פרעה חוב בגין הלוואות ארוכות טווח בסך של כ- 400 מיליון שקל ,קרן וריבית, מה שמשתקף בקיטון ביתרות ההתחייבויות שלנו מחד ובקיטון ביתרות המזומנים מאידך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות