אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים להפסיק לעשן? תעשנו את הסיגריות האלה צילום: Tseng Yi Wen

רוצים להפסיק לעשן? תעשנו את הסיגריות האלה

באנגליה עיצבו סיגריות עם פילטרים בגדלים שונים, עם פילטרים עליהם מוטבע היום בחודש ואפילו סיגריות עם שני פילטרים - הכל כדי לגמול מעשנים מעישון

31.05.2014, 23:30 | שירות כלכליסט

המון מעשנים מודעים יותר ויותר לסכנות ולנזק הטמון בעישון, ולא רק לעצמם אלא אף לסביבתם. הם היו נותנים הכול כדי לחדול מכך, אך כוונות לחוד ומציאות לחוד.

מעצבת מוצר מאנגליה, טסנג יי-וון, הגתה רעיון לסיגריות המסייעות למעשנים לחדול מעישון. על כך מדווח אתר מרקט ווטץ'. טסנג מתמחה בעיצוב מוצרים "משני התנהגות", כמו קופת חיסכון בעלת ניטים המקשה על הוצאת המטבעות.

"תהליך הפסקת העישון מאד קשה", אומרת טסנג ועל כן הסיגריות שעיצבה מאפשרות למעשנים לקחת שאיפה או שתיים מידי פעם, אולם באופן שאינו קבוע ושפחות הרסני.

סיגריות עם 2 פילטרים, צילום: Tseng Yi Wen סיגריות עם 2 פילטרים | צילום: Tseng Yi Wen סיגריות עם 2 פילטרים, צילום: Tseng Yi Wen

למשל, סדרת "טבאקו לאק" (Tobacco Luck) מכילה סיגריות עם פילטרים באורכים משתנים כך שחלקם תופסים שלושת רבעי מאורך הסיגריה מה שמקשה על יניקת העשן. המעשן משתמש בסיגריות על פי אורך הפילטר כדי להמעיט באופן הדרגתי את העישון.

סיגריות לפי יום בחודש, צילום: Tseng Yi Wen סיגריות לפי יום בחודש | צילום: Tseng Yi Wen סיגריות לפי יום בחודש, צילום: Tseng Yi Wen

אחרים יכולים להיעזר בסיגריות "טובאקו דיי" (Tobacco Day) שעל קצה הפילטר מוטבע היום בחודש – בדומה לגלולות למניעת היריון – כך יש למעשנים תזכורת כמה מהר הם מחסלים חפיסה.

פילטרים בגדלים שונים, צילום: Tseng Yi Wen פילטרים בגדלים שונים | צילום: Tseng Yi Wen פילטרים בגדלים שונים, צילום: Tseng Yi Wen

ובנוסף, ישנם את הסיגריות הסוריאליסטיות שבהן יש פילטר בכל קצה כך שעל המעשן לשבור את הסיגריה לשתיים כדי לעשנה. את החצי השני נותנים לחבר שאף הוא מנסה להפסיק לעשן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מסכים עם מגיב הפייסבוק Pilo Elie
כל השיטות האלה הן בולשיט. הצורך לעשן נובע מהניקוטין בדם שהוא החומר הממכר - לכן השיטה היא להפסיק לעשן לגמרי החל מרגע מסוים - תוך כשבועיים הגוף מתנקה מהניקוטין לגמרי ולאחר שלב זה הכל פסיכולוגי - אין יותר משיכה פיזית לעשן, אלא הכל בראש. מנגד כל השיטות האלה של "להפחית בעישון בהדרגתיות" אף פעם לא יביאו את האדם למצב שבו רמת הניקוטין בדם שלו תיעלם לגמרי ולכן הצורך שלו לעשן אף פעם לא יעלם - אלא אם כן הוא בשלב מסוים יחליט להפסיק לגמרי אבל פה אנחנו חוזרים בדיוק לשיטה היחידה שעובדת - אז למה לא להתחיל איתה ישר במקום להתעסק בשטויות?
NLO  |  31.05.14
לכל התגובות