אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוטובוס של קווים בענן צילום: רונן טופלברג

האוטובוס של קווים בענן

חברת התחבורה ציבורית קווים העבירה את כל שרתיה ופעילותה המחשובית לענן על הפרויקט שהיקפו 6 מיליון שקל התמודדו נס, מטריקס וחברת Y-Tech שגם זכתה בו

29.05.2014, 16:30 | שירות כלכליסט

חברת Y-Tech השלימה בחודש האחרון את העברתה של כל תשתית המחשוב והשרתים של חברת האוטובוסים קווים לענן. השדרוג נועד לתמוך בשימוש של החברה בשילוט ובכרטוס הדיגיטלי, כמו גם לספק מעקב אחר האוטובוסים ולדיווח בזמן אמת.

קראו עוד בכלכליסט

חברת קווים היא כיום החברה השנייה בגודלה בארץ עם צי של 1,100 אוטובוסים. חברת Y-Tech היא חברת אינטגרציה המתמחה בפתרונות בענן.

מימין לשמאל: לירן חמרני Y-Tech, רונן אלון מנמ"ר קווים, משה הורביץ Y-Tech, ערן בנין מקווים, תומר שוייצר מנכ"ל Y-Tech, נועם כהן מנהל סיסטם קווים מימין לשמאל: לירן חמרני Y-Tech, רונן אלון מנמ"ר קווים, משה הורביץ Y-Tech, ערן בנין מקווים, תומר שוייצר מנכ"ל Y-Tech, נועם כהן מנהל סיסטם קווים מימין לשמאל: לירן חמרני Y-Tech, רונן אלון מנמ"ר קווים, משה הורביץ Y-Tech, ערן בנין מקווים, תומר שוייצר מנכ"ל Y-Tech, נועם כהן מנהל סיסטם קווים

איפיון הפרויקט כלל החלפת והגירת מערך שרתים ופריסה תקשורתית ארצית בהיקף רחב, ממשקי תקשורת מול צי האוטובוסים ברחבי הארץ והסבת המערכות לסביבת הענן. הפרויקט, בשל היקפו ומורכבותו, נחשב לאסטרטגי ויצר עניין בקרב ספקיות אינטגרציה מובילות בהן גם נס טכנולוגיות ומטריקס. את הפרויקט ניהל מנהל התקשוב של חברת קווים ערן בנין.

רונן אלון, מנהל IT בקווי מסר כי: "רמת השרידות של מערכת המחשוב הקודמת הייתה נמוכה ובעצם במקום לנהל את הפעילות העסקית המרכזית שלנו – הסעת נוסעים, נאלצנו להתמודד עם תחזוקה וטיפול בתקלות של מערכות מחשוב. קיבלנו יכולות חדשניות לניטור ובקרת תחנות הקצה, שופרו תהליכי התקשורת והאפליקציות וצמצמנו דרמטית את זמן הטיפול וההשקעה בתקלות".

מנכ"ל Y-Tech, תומר שוייצר אמר כי: "האתגר בפרויקט היה תכנון יעיל של מערכת מחשוב שמאפשרת לחברה שרידות עסקית, מינימום תקלות וביצועים גבוהים. אני שמח שכבר במעבר עצמו הוכחנו שארגון מסוגל לעבור מהפכה טכנולוגית בזמן אמת, עם אפס תקלות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות