אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: BNP עשוי לשלם 10 מיליארד דולר על הפרת הסנקציות נגד איראן צילום: בלומברג

ארה"ב: BNP עשוי לשלם 10 מיליארד דולר על הפרת הסנקציות נגד איראן

דיווח: הרגולטורים בארה"ב מעוניינים כי הבנק הצרפתי יודה באשמה; אם ייצא לפועל - מדובר באחד הקנסות הגדולים בהיסטוריה בתחום הבנקאות

30.05.2014, 13:41 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי דורש מ-BNP פאריבה לשלם למעלה מ-10 מיליארד דולר כדי להסדיר חקירה פלילית בה נבדק חשד שהבנק הצרפתי הפר במשך שנים את הסנקציות נגד איראן, כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל" המתבסס על עדויות של מקורבים לנושא.

בעיתון מציינים כי הדיונים בנושא נמשכים כך שייתכן שסכום ההסדר הסופי יהיה נמוך מ-10 מיליארד דולר. עם זאת, עדיין יהיה מדובר באחד הקנסות הגדולים ביותר שהוטלו על בנק, וגבוה מהסכום שהקצו בבנק לכיסוי עלויות משפטיות בנוגע לחקירה, שעומד על 2.7 מיליארד יורו (3.68 מיליארד דולר). 

BNP, צילום: בלומברג BNP | צילום: בלומברג BNP, צילום: בלומברג

האנליסטים בסיטיגרופ מעריכים כי קנס של 10 מיליארד דולר יהווה "פגיעה" של 5% בשווי הנקוב של הבנק. לדבריהם, ההסדר יפחית את הלימות ההון של הבנק ל-9.5%, ירידה של 10% לעומת יחס הלימות ההון שהבנק דיווח עבור הרבעון הראשון של השנה. הסדר בהיקף כזה יוביל גם לירידה של 5 יורו למניה מהשווי ההוגן של מניות BNP פאריבה.

לטענת המקורות מלבד הקנס, התובעים מעוניינים שהבנק יודה באשמה פלילית. לפני כשבועיים הבנק השוויצרי קרדיט סוויס הגיע להסדר עם הרשויות האמריקאיות במסגרתו הודה באשמה פלילית בסיוע ללקוחות להעלים מס ושילם קנס של 2.5 מיליארד דולר.

על פי הדיווח בעיתון, הסיכום הסופי של החקירה של הבנק יתקבל רק בעוד מספר שבועות. מ-BNP פאריבה וממשרד המשפטים סרבו להגיב על הדיווח. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות