אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מוותר בקלות: דונלד סטרלינג תובע 1 מיליארד דולר מה-NBA צילום: איי פי

לא מוותר בקלות: דונלד סטרלינג תובע 1 מיליארד דולר מה-NBA

הבעלים היוצא של לוס אנג'לס קליפרס לא מרוצה ממכירת הקבוצה בבעלותו עבור 2 מיליארד דולר לסטיב באלמר וטוען כי ההליך היה לא חוקי. ב-NBA טוענים כי הליך המכירה חוקי לחלוטין וכל בעיה משפטית היא בין סטרלינג לאשתו

31.05.2014, 11:19 | שירות כלכליסט

דונלד סטרלינג, הבעלים היוצא של לוס אנג'לס קליפרס, מתכנן לתבוע את ליגת הכדורסל של צפון אמריקה, ה-NBA. סטרלינג מתכנן לתבוע את ה-NBA למרות ששלי סטרלינג, אשתו, הסכימה למכור את הקבוצה לסטיב באלמר ב-2 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שלי הזהירה את ה-NBA מתביעה אפשרית של בעלה ורגע לפני שפורסם ההסכם עם באלמר, עורך דינו של סטרלינג, מקסוול בלכר, הגיש תביעת פיצויים בסך 1 מיליארד דולר נגד ה-NBA. כמו כן, הוא שוקל לתבוע את אשתו, שאחראית למכירת הקבוצה.

סטרלינג, שהושעה מהליגה לכל החיים בגלל הערות גזענות, טוען כי הליך המכירה נוגד את חוקי המסחר האמריקאי. בעלי ה-NBA היו צריכים להצביע בעד ביטול הבעלות של סטרלינג ולא עשו זאת בגלל המכירה לבאלמר. עם זאת, סטרלינג מסר את הבעלות לקבוצה לשלי הרבה לפני המכירה. ב-22 במאי היא קיבלה מכתב ממנו בו כתוב שסטרלינג מסכים למכור את מניותיו בלוס אנג'לס קליפרס ושהיא רשאית לנהל משא ומתן עם ה-NBA בכל מה שקשור למכירה.

דונלד סטרלינג, צילום: איי פי דונלד סטרלינג | צילום: איי פי דונלד סטרלינג, צילום: איי פי

לא ברור לאן התביעה הזאת תלך אבל סטרלינג, שאמש גילו כי הוא חולה באלצהיימר, לא מתכנן לעזוב את ה-NBA בשקט. ב-NBA טוענים כי הליך המכירה חוקי לחלוטין וכל בעיה משפטית היא בין סטרלינג לאשתו.

סטרלינג רכש את הקליפרס ב-1981 עבור 12.5 מיליון דולר. בתחילת 2014 שווי הקבוצה, על פי פורבס, עמד על 575 מיליון דולר.

 

ההערות ששינו את חייו

 

בסוף אפריל הושעה סטרלינג לכל החיים מליגת הכדורסל הטובה בעולם ונקנס ב-2.5 מיליון דולר בעקבות הערותיו הגזעניות שהוקלטו על ידי אשתו. סטרלינג בן ה-80 התנצל על דבריו אבל זה לא עזר לו להימנע מהעונש הכבד שהטילה הליגה. "החקירה שלנו העלתה שמר סטרלינג אחראי להערות מלאות השנאה הללו", אמר אדם סילבר, קומישינר ה-NBA. "דעותיו פוגעניות ובלתי מתקבלת על הדעת. כל משפחת ה-NBA נפגעה קשות מהערותיו".

אתמול פורסם כי סטיב באלמר, שעזב את תפקיד מנכ"ל מיקרוסופט בפברואר, זכה במכרז לרכישת קבוצת ה-NBA לוס אנג'לס קליפרס תמורת שני מיליארד דולר - כך מדווח "לוס אנג'לס טיימס". הבעלים הנוכחיים של קבוצת הכדורסל, דונלד סטרלינג, הושעה באחרונה מתפקידו בעקבות אמירות גזעניות ונקנס ב-2.5 מיליון דולר. לפי הדיווח, מדובר במחיר שיא עבור קבוצה בליגת ה-NBA. באלמר גבר על מתמודדים נוספים שביקשו לרכוש את הלוס אנג'לס קליפרס, בהם קבוצה בראשות איל המדיה דיוויד גפן ובכירים בקבוצת גוגנהיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות