אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלע קפיטל במגעים לרכישת חצי מבניין אלקטרה בת"א צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

סלע קפיטל במגעים לרכישת חצי מבניין אלקטרה בת"א

קרן הריט המשקיעה בנדל"ן מניב מנהלת מגעים לרכישת חלקה של אלקטרה בבניין שברחוב יגאל אלון תמורת 599 מיליון שקל. אם המו"מ יושלם תיהנה סלע קפיטל בניהולו של גדי אליקם מתשואה של 7.5% על הנכס

01.06.2014, 08:22 | יעל דראל

קרן הריט סלע קפיטל המנוהלת על ידי מנכ"ל חברת הניהול אלי בן חמו ומנכ"ל הקרן גדי אליקם, המשקיעה במקרקעין ובנדל"ן מניב, מנהלת מו"מ לרכישת חלקה של אלקטרה בבניין אלקטרה בתל אביב (50%) תמורת 599 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". עם זאת, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי המגעים, שהחלו לפני כשלושה שבועות, נתקלו בקשיים בימים האחרונים. כיום מחזיקה אלקטרה ב־50% מהבניין המבוקש ברחוב יגאל אלון באמצעות אלקטרה השקעות (25%) ואלקטרה נדל"ן (25%), ו־50% נוספים מוחזקים בידי קבוצת אמפא, שבשליטת איש העסקים שלומי פוגל והאחים נקש. עופר גרינבאום, מנכ"ל לאומי פרטנרס חיתום, משמש כמתווך במו"מ.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה חשף "כלכליסט" כי קבוצת אמפא ניהלה משא ומתן לרכישת חלקה של אלקטרה בבניין עבור 605 מיליון שקל. שוויו של בניין אלקטרה, שבנייתו הסתיימה בשנת 2011, מוערך כיום ב־1.2 מיליארד שקל. במגדל שטחי משרדים בהיקף של כ־54 אלף מ"ר וחניון תת־קרקעי המכיל מקום לכ־1,200 כלי רכב. בין החברות הגדולות המאכלסות את גורד השחקים בן 50 הקומות נמצאות, בין היתר, גוגל, ברודקום, ג'נרל אלקטריק, גולן טלקום, קרוסריידר של טדי שגיא ופייפאל.

אלקטרה נדל"ן, בשליטת אלקו השקעות של גרשון זלקינד, מצויה בשנה האחרונה בתקופה מאתגרת, זאת לאחר שבסוף 2013 ובתחילת שנת 2014 התמודדה עם עומס פירעון חוב בהיקף של כ־300 מיליון שקל, ויצאה למסע מימושים. כפי שנחשף ב"כלכליסט" השבוע, אלקטרה נדל"ן ושותפותיה בפרויקט אלקטרה סיטי מכרו לאיש העסקים אבי שחר את מלוא זכויותיהן בחניון התת־קרקעי במגדל המשרדים ברחוב הרכבת בתל אביב תמורת 30 מיליון שקל.

בניין אלקטרה בתל אביב, צילום: יובל חן בניין אלקטרה בתל אביב | צילום: יובל חן בניין אלקטרה בתל אביב, צילום: יובל חן

על פי ההערכות, אם המו"מ יושלם והעסקה בין הצדדים תיחתם, תיהנה קרן הריט סלע קפיטל מתשואה של 7.2%–7.5% על הנכס. שבוע שעבר פרסמה הקרן את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2014 ובהם נתונים חיוביים המצביעים על התרחבות וגידול בנכסים. התוצאות חושפות את הרבעון הראשון המוצלח ביותר שרשמה הקרן עד כה: סלע קפיטל דיווחה על רווח נקי של 12.8 מיליון שקל לעומת 7.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הכנסותיה של הקרן הסתכמו ברבעון הראשון השנה ב־22.8 מיליון שקל לעומת 18.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. גידול זה, של כ־23%, מיוחס בעיקר לרכישת נכסים מניבים שאותה השלימה במהלך שנת 2013. בין הנכסים שאותם רכשה הקרן: שלוש קומות במגדל משה אביב ברמת גן, מבנה לוגיסטי בפתח תקווה וגם תחנת דלק של חברת פז בראשון לציון. על פי הדו"חות האחרונים, שווי נכסי החברה בישראל הסתכם ב־1.06 מיליארד שקל לעומת שווי של 839 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות