אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אשדוד: המשטרה תבקש להאריך מעצרו של אלון חסן ב-9 ימים צילום: ישראל יוסף, גדי קבלו

שחיתות בנמל

נמל אשדוד: המשטרה תבקש להאריך מעצרו של אלון חסן ב-9 ימים

המשטרה הודיעה כי תבקש בנוסף את הארכת מעצרם של שלושה עובדים בדנה לוגיסטיקה החשודים בעבירות שוחד וסחיטה, בהם יניב בלטר - שותפו העסקי של חסן

01.06.2014, 16:35 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

החקירה בנמל אשדוד: המשטרה תבקש מחר להאריך ב-9 ימים את מעצרם של יו"ר ועד עובדים הנמל, אלון חסן, ושלושה עובדי חברת דנה לוגיסטיקה, החשודים בעבירות שוחד וסחיטה. השלושה הם בעלי דנה, שותפו העסקי לשעבר וחברו של חסן, יניב בלטר, אחיו וסמנכ"ל דנה, אורי בלטר, ובן דודו של חסן שמשמש כסמנכ"ל תפעול בדנה, דוד חסן. הארבעה עצורים מאז יום שלישי שעבר.

לכל הכתבות בפרשת נמל אשדוד לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

פרשת דנה היא אחת מתוך שלוש פרשות שחוקרת היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ). החשד בפרשת דנה הוא שחסן ניצל את כוחו בנמל כדי לסחוט חברות הזקוקות לשירותי פיקוח על פריקה שהיא סיפקה, כדי שיעבדו איתה ולא עם קבלני שירות אחרים. בין החברות שלכאורה נעשה ניסיון לסחוט אותן היו כיל, נשר ויבואני גרוטאות.

נמל אשדוד. 3 חקירות שונות, צילום: גדי קבלו נמל אשדוד. 3 חקירות שונות | צילום: גדי קבלו נמל אשדוד. 3 חקירות שונות, צילום: גדי קבלו

על פי החשד, חסן קיבל שוחד מיניב בלטר בתמורה לחסות שפרס על דנה. אחת הדרכים להסוות את כספי השוחד הייתה עסקה פיקטיבית לכאורה שבמסגרתה קיבל חסן מבלטר 20% מסניף שיפודי ציפורה בעיר אשדוד ללא תמורה. חסן נתן לבלטר צ'קים על סך 700 אלף שקל תמורת חלקו בסניף. עם זאת צ'קים אלה לא נפרעו, ועל כן החוקרים חושדים שהיה מדובר בעסקה למראית עין בלבד, שכל מטרתה לטשטש את העבודה שחסן קיבל בחינם אחוזים בסניף.

חקירתם של מעורבים בשתי הפרשות האחרות בנמל – שמן וחברת חומרי הניקוי ק' - הסתיימו בשלב זה. בפרשת שמן החשד של החוקרים הוא שבעלי השליטה בחברת חיפושי הנפט, ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי, קיבלו טובות הנאה מדנה בתמורה לחוזה לשכירת שטחי אחסון לציוד קידוח בתעריף גבוה במיוחד שנחתם עם שמן. כך למשל חברה NA הפרטית בבעלות נינקשוילי ובן זקן קיבלה מיליון שקל מדנה. הכסף עבר לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד במסגרת הסכם חסות בין דנה לקבוצה שבבעלות בן זקן.

בפרשת החברה ק' חשוד חסן שהשתמש בבעלי השליטה בה ר.ב, ששמו אסור בפרסום, כדי למכור חומרי ניקוי לנמל מחברה בבעלותו בשווי של כ-900 אלף שקלים. החוקרים חושדים שחסן פעל על מנת שק' תזכה במכרז מול הנמל. כך למשל מיחידות הנמל הגיעו דרישות לחומרי ניקוי ספציפיים שרק חברת ק' שיווקה. כמו כן השוטרים חושדים שר.ב קיבל מידע מוקדם על הצעות המחיר של מתחריו, כך שהיה יכול להציע מחיר טוב מהם. החוקרים הטיחו בו כי ידע מראש שיזכה במיני מכרז על חומרי ניקוי.

מבאי כוחם של החשודים – עו"ד בני כץ המייצג את אלון חסן ודוד חסן, עו"ד ירום הלוי המייצג את יניב בלט ועו"ד טל שפירא המייצג את אורי בלטר – לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
פתרון אפשרי לשחיתות שפשתה בחברה הישראלית
פעם בחודש לפנות מנוף באחד הנמלים. מושחתים מורשעים יובלו אליו בשידור חי ויתלו עליו עד צאת נשמתם. להעביר בשידור חי למען ידע כל ילד וילדה, כל אזרח ותושב וכל מבקר ומי שבא לכאן לצורך עסקים, מה גורלו של משחית ומושחת. לא נשכח גם להשאיר חבל פנוי, עבור חברי משפחות וארגוני הפשיעה.
אברהם  |  01.06.14
לכל התגובות