אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחול: "וירוס של אוהד נהרין", להקת בת שבע

מחול: "וירוס של אוהד נהרין", להקת בת שבע

אוהד נהרין מעלה מחדש עם לוק ג'ייקובס יצירה המבוססת על המחזה 'העלבת קהל' של פטר הנדקה והתוצאה היא יצירה רב־תחומית מאתגרת שלא כדאי להחמיץ

02.06.2014, 08:28 | מאיה נחום שחל

להקת המחול בת שבע מעלה מחדש עם לוק ג'ייקובס את "וירוס של אוהד נהרין", למוזיקה וייעוץ מוזיקלי של קרני פוסטל.

דבר המבקרת:

יצירה המבוססת על המחזה "העלבת הקהל" מאת האוסטרי פטר הנדקה, שבו השחקנים מקללים ומגדפים את הקהל. המופע נפתח בטקסט "היצירה הזאת היא פרולוג. אתם לא תשמעו כאן דבר שלא שמעתם קודם. אתם לא תראו כאן דבר ממה שראיתם תמיד... תאוות ההצצה שלכם לא תבוא על סיפוקה. אתם לא תראו שום מחזה. כאן לא משחקים הערב", שאותו קורא הרקדן עומרי דרומלביץ'.

רקדנים של להקת בת שבע רקדנים של להקת בת שבע רקדנים של להקת בת שבע

נהרין, ולא רק ב"ווירוס", מקפיד על מפגש עם הקהל, לא נותן לו לנוח בכיסאו, משתף אותו, מדבר אליו, גורם לו לחוש אי־נוחות, ובה בעת להיות מרותק, לחשוב ולעקוב. הצפייה ב"וירוס" מבטיחה חבילה הכוללת מחול, תיאטרון, מיצג, אמנות פלסטית, רטוריקה ופילוסופיה.

מבחינה תנועתית זו עבודה מדויקת וקרובה לשלמות, במיוחד הקטע שבו הרקדנים ניצבים בשורה וכל אחד מבצע סולו בן כמה שניות. אלא שנדמה שהמילים השתלטו על התנועה, והיו רגעים שבמהלכם מצאתי את עצמי מקשיבה לטקסט וזונחת את הריקוד ולהפך, אבל אולי זה חלק מההבטחה בפרולוג, שדיבר על משהו שלא צפיתי בו מעולם. המוזיקה הנפלאה היתה אתנחתה מרגיעה, שהורכבה ממוזיקה מקורית של קרני פוסטל, מוזיקה ערבית, מוזיקה קלאסית ומוזיקה מערבית.

שורה תחתונה:

יצירה רב־תחומית מאתגרת שלא כדאי להחמיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות