אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד אב בית במעון ראש הממשלה תובע: "לקיתי בהתקף לב בגלל לחץ נפשי" צילום: אבי אוחיון

עוד אב בית במעון ראש הממשלה תובע: "לקיתי בהתקף לב בגלל לחץ נפשי"

שוב תביעה על העסקה פוגענית בבית ראש הממשלה: עמנואל סלע טוען שקרס בעת ארוחת הערב שבני הזוג נתניהו ערכו לנשיא צרפת. בתביעה שהגיש לביטוח לאומי הוא טוען ללחץ כבד, עבודה תובענית ושעות ארוכות: "כעת אני כבר לא מסוגל לעבוד"

01.06.2014, 20:08 | ynet
תביעה שלישית של אב בית לשעבר במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין העסקה פוגענית לכאורה: עמנואל סלע (61), ששימש בתפקיד בין ספטמבר לנובמבר 2013, הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כדי שיכיר בו כנכה, מאחר שלטענתו לקה בהתקף לב בשל עומס פיזי, לחצים נפשיים ועבודה מאומצת תחת בני הזוג בנימין ושרה נתניהו.

 

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה לביטוח לאומי לא מוזכרת רעיית ראש הממשלה, אך בשיחות סגורות מסביר סלע שהלחצים הנפשיים נבעו מהתעמרויות של שרה נתניהו. התביעה לביטוח לאומי היא ככל הנראה צעד מקדים לפני תביעה משפטית שהוא שוקל להגיש נגד משרד ראש הממשלה. את התביעה הגישה בשמו עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת גם את שני התובעים הקודמים - מני נפתלי וגיא אליהו.

 

סלע הועסק באמצעות חברת "קלינור אחזקה". במכתבה לביטוח הלאומי טוענת עו"ד לנדאו, כי "מרשנו נדרש לעמוד במטלות המרובות שהוטלו עליו כאב בית במעון ראש הממשלה וכל זאת על רקע סביבת עבודה תובענית".

 

מכתב היא מפרטת אירוע ספציפי שגרם לסלע להתקף לב ולמעשה לנכות. ב-17 בנובמבר 2013 הגיע נשיא צרפת פרנסואה הולנד לביקור בן שלושה ימים בישראל, לקראת ארוחת הערב במעון ראש הממשלה גברו והלחצים שהופעלו על התובע "לעמוד בכלל המשימות לשביעות רצון הממונים עליו".

 

לקראת ההכנות לביקור, במהלכו ולאחריו, נדרש סלע - על פי התביעה - לעבודה מאומצת בשעות רבות, לעמוד לרשות הממונים עליו בעת ארוחת הערב ולאחר מכן להשיב את המעון לקדמותו. העבודה המאומצת אילצה אותו לעבוד שעות רבות בכל יום. כך, למשל, ביום הביקור הוא עבד החל מ-7:00 ועד 00:30.

שרה ובנימין נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ שרה ובנימין נתניהו | צילום: קובי גדעון, לע"מ שרה ובנימין נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ

"בזמן ההכנות לביקור ובמהלכו חש מרשנו כאבים בחזה", כתבה עו"ד לנדאו. "מרשנו, אשר היה סבור שמדובר בבעיה גסטרונומית, המשיך בעבודתו המאומצת חרף העובדה שחש ברע, וזאת עד ליום 23 בנובמבר בלילה, כשלא יכול היה לשאת יותר את הכאבים ופנה לבית החולים הדסה עין כרם. ב-24 בנובמבר הוא עבר צנתור כלילי וזאת לאחר שאובחן כסובל מאוטם שריר הלב. שלושה ימים לאחר מכן שוחרר מבית חולים ונדרש למנוחה".

על פי התביעה, ב-5 בדצמבר שובץ סלע לעבודה במשרד ראש הממשלה, וזאת לאחר שהוחלט כי לא יוכל לשוב לעבודתו במעון ראש הממשלה בשל מצבו הרפואי. אך לאחר יומיים הוא נשלח למנוחה מאחר שחש ברע, ומאז לא חזר.

ב-17 בדצמבר הועבר סלע – על ידי הממונה עליו בחברת קלינור - לתפקיד מפקח על העובדים בסינמה סיטי. הוא עבד שם כמעט חודשיים וב-14 בפברואר החל שוב לחוש ברע וסבל מסחרחורת עד שלא יכול היה להמשיך בעבודתו. מאז לא שב סלע לעבודה והוא נמצא בבית.

"מרשנו מתקשה בביצוע פעולות פיזיות", נכתב בתביעה לביטוח הלאומי. "הוא אינו מסוגל לתפקד במאמץ פיזי ולו בסיסי, נתקל בקשיים וחש ברע בעת הליכה מהירה, עליית מדרגות ופעילות פיזית מתונה. מרשנו אף אינו מסוגל לשוב לעבודתו הקודמת, חברת אבטחה למניעת גניבות בקיבוצים, שכן לשם כן עליו לעבור קורס הכולל ריצות ומאמץ פיזי, דבר אשר אינו מסוגל לעמוד בו לאור מצבו הרפואי הנוכחי".

לנדאו מציינת שלפני תחילת עבודתו נהג סלע לבצע פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע ובעבר אף שימש מדריך טניס. בדיקותיו הרפואיות לפני שעבד במעון ראש הממשלה היו תקינות. "כעת, על רקע מצבו הרפואי הנוכחי... מרשנו אינו מסוגל לשוב לעבודתו או לכל עבודה מתאימה אחרת. הוא גם נדרש לקבל טיפול תרופתי על בסיס קבוע. אשר על כן אנו מבקשים כינוסה של ועדה רפואית בעניינו של מרשנו בהקדם האפשרי".   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-5 טעות חמורה בהסבר שלך מתוך נסיון
בעיות לב נגרמות ; מלחץ, פחד, ח6סר אונים בהחלט גורמים לבעייה בעורקים - עובדה! אל תהייה חכמולוגית - לי זה קרה...הייתי אישה בריאה מאוד ועקב לחץ, חוסר אונים הגעתי לבית חולים עשו לי ניתוח ובהמשך חייתי חסרת אונים מהטראומה... עובדה! לא שאני מאשימה מישהו, אבל בהחלט יש קשר סיבתי בין אירוע לבבי לסביבה בה אתה חי.
שוש  |  06.07.17
7.
אני תובע את חברת קלינור הם מנצלים את העובדים
אני עבדתי שם וראיתי את היחס המשפיל לעובדים של קלינור או בכלל לכל עובדי חברת הקבלן מיקוד. עד שתבעתי אותם ועורך הדין של החברה ניסה לשכנע אותי להגיע לפשרה ולמזלי הרב לא הסכמתי וזכיתי בעשרות אלפי שקלים מה שהעורך הדין שלהם הציע לי היה סכום מגוחך מול הפיצויים שקיבלתי מהשופטת. לכן אני מציע לכולם תתבעו אותם ואל תסכימו להגיע לפשרה ותעמדו חזק בלחצים של עורך הדין של החברה שינסה לשכנע אותכם לדחות את התביעה ולהגיע לפשרה.
משה  |  19.01.17
לכל התגובות