אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי יוגב לא יטפל במניית הזהב של צים מחשש לניגוד עניינים צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

אורי יוגב לא יטפל במניית הזהב של צים מחשש לניגוד עניינים

ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל המחזיקה בצים, היה אחד מהמשקיעים בוויטווטר של מנהל רשות החברות הממשלתיות, וההכרעה בשאלה אם לוותר לצים על מניית הזהב עברה לטיפול מנכ"לית האוצר. עם זאת, יוגב יישב בצוות שיעסוק בנושא באוצר

02.06.2014, 06:56 | ליאור גוטמן

הטיפול במניית הזהב של צים במשרד האוצר ייצא מידי מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב וירוכז על ידי מנכ"לית המשרד יעל אנדורן. ל"כלכליסט" נודע שיוגב ביקש בשבוע שעבר מאנדורן להחליפו עקב חשש לניגוד עניינים מול ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל, בעלת השליטה בצים.

קראו עוד בכלכליסט

החשש לניגוד העניינים נוגע למיזם המים וויטווטר שהוביל יוגב, שקרס בשנה שעברה. אחד המשקיעים בחברה היה גלעד, שהחזיק ב־0.58% ממניות וויטווטר בעת כניסת החברה לפירוק. בעקבות זאת החליט יוגב, שאחראי לנושא מניות הזהב של המדינה, להימנע מלרכז את הטיפול בצים.

אורי יוגב. הצוות יגיש את המלצתו לראש הממשלה, צילום: עומר מסינגר אורי יוגב. הצוות יגיש את המלצתו לראש הממשלה | צילום: עומר מסינגר אורי יוגב. הצוות יגיש את המלצתו לראש הממשלה, צילום: עומר מסינגר

 עם זאת, יוגב עדיין צפוי לשבת בתת־הוועדה שבראשה תעמוד אנדורן ותגיש לראש הממשלה את המלצת משרד האוצר בנושא מניית הזהב. בצוות צפויה לשבת גם החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכאל עבאדי־בואינג'ו.

גלעד. חשש לניגוד עניינים, צילום: אוראל כהן גלעד. חשש לניגוד עניינים | צילום: אוראל כהן גלעד. חשש לניגוד עניינים, צילום: אוראל כהן

מניית הזהב של צים שייכת למדינה מאז הפרטת החברה ב־2004 ומכירתה השליטה בה לחברה לישראל. במסגרת מניית הזהב מחויבת צים להעמיד חלק מהצי שלה לטובת המדינה במצב קיצון כמו אסון טבע או מלחמה. ויתור על מניית הזהב בחברה דורש אישור של משרדי הביטחון, האוצר והתחבורה.

לאחרונה ביקשה צים מהמדינה לוותר על המניה, בטענה שאחזקתה בה חוסמת את השלמת הסדר חוב בהיקף של 1.5 מיליארד דולר בחברה. המנכ"ל גלעד אף הזהיר כי אם המדינה לא תוותר על המניה, האחריות לחוב תועבר אליה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות