אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנסים להילחם בדפלציה: הבנק האירופי יטיל ריבית שלילית על פיקדונות צילום: אי פי אי

מנסים להילחם בדפלציה: הבנק האירופי יטיל ריבית שלילית על פיקדונות

מריו דראגי, נשיא הבנק האירופי המרכזי, צפוי להודיע השבוע על חבילת צעדים חדשה שמטרתה לעודד את הצמיחה בגוש היורו

01.06.2014, 21:50 | שירות כלכליסט

מריו דראגי, נשיא הבנק האירופי המרכזי (ECB), צפוי להודיע השבוע על חבילת צעדים חדשה שמטרתה לעודד את הצמיחה בגוש היורו, בין היתר כדי להימנע מלהגיע למצב של דפלציה באיחוד.

קראו עוד בכלכליסט

אנליסטים צופים כי דראגי יודיע בין היתר על הורדת הריבית על פיקדונות הנשמרים בבנק המרכזי לרמה שלילית (משמע הבנק המרכזי יגבה תשלום מלקוחות שיפקידו בו כסף לפיקדונות קצרי טווח). צעד כזה מעולם לא התקבל בבנק מרכזי גדול, אך מדינות כמו שבדיה ודנמרק כבר משתמשות בריבית שלילית על חסכונות. הריבית הנוכחית על פיקדונות שנשמרים בבנק עומדת על קרוב ל־0%.

כמו כן צפוי הבנק המרכזי להקטין את הריבית בגוש היורו מ־0.25% ל־0.15%.

יורו. ריבית שלילית, צילום: shutterstock יורו. ריבית שלילית | צילום: shutterstock יורו. ריבית שלילית, צילום: shutterstock

"אנחנו מוכנים לפעול", אמר סגן נשיא הבנק ויקטור קונסטנסיו בסוף השבוע. "אנחנו לא שאננים לגבי הסיכונים שעלולים להיגרם לאחר תקופה ארוכה של אינפלציה נמוכה". האינפלציה בגוש היורו עמדה על 0.7% בחודש אפריל, וצפויה להישאר באותו שיעור בחודש מאי.

"כרגע אנחנו צריכים בעיקר לעקוב אחר הפוטנציאל לסחרור שלילי בין האינפלציה הנמוכה, הציפיות לאינפלציה שירדו ותחזיות דירוג האשראי", אמר דראגי בסוף השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות