אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצעד הבושה של דירקטוריון הפניקס למשרדה של סלינגר צילום: אבי אוחיון, לע"מ

מצעד הבושה של דירקטוריון הפניקס למשרדה של סלינגר

הדירקטורים בחברת הביטוח הגיעו אתמול, אחד אחד, למשרדה של המפקחת על הביטוח כדי לנמק מדוע תמכו בחבילת השכר למנכ"ל אייל לפידות ושינו את שכר הבסיס שלו רטרואקטיבית. היו"ר, משה ברקת צפוי להגיע היום ולהסביר את החלטתו לפרוש

02.06.2014, 09:14 | רחלי בינדמן

הדירקטורים בחברת הביטוח הפניקס מצאו עצמם אתמול בפוזיציה שלא היו מורגלים בה. המפקחת על הביטוח זימנה אותם לפגישות, אחד על אחד, במשרדי אגף שוק ההון בגבעת שאול בירושלים. על הפרק: החלטתם לתמוך בחבילת שכר מפנקת למנכ"ל הפניקס אייל לפידות בהיקף של 41 מיליון שקל בארבע השנים הקרובות. הפגישות חולקו בין אתמול והיום על פי לוחות הזמנים של הדירקטורים. היום צפוי היו"ר משה ברקת, שהודיע באחרונה על פרישתו מהפניקס באוקטובר הקרוב, להגיע לפגישה. בין השאר תבקש סלינגר להבין מדוע החליט ברקת שלא להאריך את הסכם העסקתו ואם יש לכך קשר לחבילת השכר של לפידות.

קראו עוד בכלכליסט

בסביבת הפניקס, אגב, טוענים כי לעזיבתו של ברקת אין שום קשר לשכרו של לפידות, וכי ממילא ברקת תמך באישור חבילת השכר ואף בחבילות הקודמות שהוצעו למנכ"ל, שהראשונה שבהן היתה בהיקף של 15 מיליון שקל בשנה, לפני התערבות הפיקוח.

הדירקטורים שזימנה סלינגר הם רוני מליניאק, פרופ' תמיר אגמון, אבי הראל, ליאורה פרט לוין ועומר שחר, בנו של יעקב שחר המחזיק במניות בהפניקס. לא ברור אם הדירקטור ישראל קז, שאמור לשוב היום מחו"ל, זומן אף הוא. ככל הנראה, אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק בעלת השליטה בהפניקס ודירקטור בחברה לא זומן לפגישה עם סלינגר.

אייל לפידות, צילום: אוראל כהן אייל לפידות | צילום: אוראל כהן אייל לפידות, צילום: אוראל כהן

סלינגר צפויה למקד את הדיון בשינוי בדיעבד שבוצע בחבילת השכר שביקש לפידות על מנת להתאימה למגבלות חדשות שפרסמה לפני חודש. הפניקס העלתה את עלות שכרו השוטף של לפידות מכ־3 מיליון שקל ל־5 מיליון שקל כדי לאפשר לו לקבל בונוס גבוה יותר על רקע הוראות של סלינגר כי הבונוס המקסימלי למנהל בחברת ביטוח לא יעלה על 100% משכר הבסיס.

בכוונתם של הדירקטורים לטעון, וחלקם כבר טענו, כי חבילת השכר המעודכנת עונה במדוייק למגבלות שפרסמה סלינגר וכי היא נבדקה על ידי מיטב המשפטנים. עוד יטענו הדירקטורים כי מדובר בשכר סביר בהשוואה לבכירים מקבילים ללפידות בענף הביטוח. מבחינת הדירקטורים הפגישה עם סלינגר מביכה למדי והם חשים אי נוחות גדולה מעצם הדרישה מהם לסור למשרדה ולתת הסברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות