אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 כללי זהב שיהפכו אותך לבוס מעולה צילום: שאטרסטוק

5 כללי זהב שיהפכו אותך לבוס מעולה

מהי התגובה הנכונה לכישלון של עובד? כיצד מניעים צוות להצבת יעדים גבוהים? ומה הקשר בין ניהול טוב לאופטימיות?

03.06.2014, 16:28 | שירות כלכליסט
הבוסים הטובים ביותר הם אלה שמצליחים להפוך ארגון טוב לארגון מעולה. הם דוחפים כל הזמן את העובדים שלהם כך שיהפכו טובים ומעורבים יותר ומאפשרים להם להסתגל לשינויים עתידיים בנוף החברה.

הבוסים המוצלחים ביותר לא מדכאים עובדים אלא מעודדים רעיונות חכמים, שיח פתוח ויצירתיות. הם מתגמלים את העובדים שראויים להערכה במקום לקדם את אלה שפשוט מסכימים איתם. מחקרים מצאו כי ללא קשר לגודל של החברה או התעשייה בה היא פועלת, הבוסים הטובים ביותר חולקים כמה תכונות משותפות, שעוזרות להם להוביל להצלחה מתמשכת. באתר ביזנס אינסיידר פרטו מהם חמש התכונות המשותפות למנכ"לים מצליחים:

אילוסטרציה. להפוך מבוס טוב לבוס מעולה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה. להפוך מבוס טוב לבוס מעולה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה. להפוך מבוס טוב לבוס מעולה, צילום: שאטרסטוק

1. הבנה כיצד לעורר ביטחון בקרב העובדים:

הבוסים הטובים ביותר לא מאפשרים לעובדים שלהם להאשים את הנסיבות או את הסביבה בכישלונות שלהם. הם שומרים על אנרגיה אופטימית שמתמקדת על אפשרויות ולא על הבעיות. התפיסה החיובית הזו הופכת עד מהרה למדבקת. כתוצאה מכך, המוטיבציה והביטחון של העובדים רק הולכים וגדלים במקביל לשיעור ההצלחה הכולל.

2. משמעת פנטית:

הבוסים הטובים ביותר מציבים יעדים גבוהים אך ברי השגה הן לעובדים והן לעצמם. הם פועלים להשגת היעדים האלה גם אם עליהם לעבוד מסביב לשעון. בוסים יוצאים מגדר הרגיל לא מאפשרים להפחדות או לאווירה עסקית נוקשה להכתיב את הפעולות שלהם. הם מתמידים ללא לאות במסע שלהם לשמור על הרווחיות ולמנוע אימוץ של הרגלים רעים על ידי הצוות.

3. התמדה:

הבוסים היעילים ביותר הם אלה שלא מאפשרים ל"דבר הגדול הבא" להסיח את דעתם, אלא הם מקבלים החלטות נחושות לגבי אופן התנהלותו של הארגון ובהתאם מצליחים להגדיר חוקים ברורים ומשימות שעל העובדים לבצע. הם לעולם לא מציבים יעדים גבוהים מדי או יעדים עמומים ולא ברורים, ומעדיפים לדבוק בתבנית הפעולה שהוכחה כעובדת. תחת ניהולו של בוס איכותי, כולם יודעים בדיוק היכן הם עומדים.

4. חוזק:

הבוסים הטובים ביותר מקרינים חוזק והם בעלי היכולת לבצע את מה שצריך לעשות. העובדים שלהם מתייעצים איתם מכיוון שהם בעלי הניסיון והאופי הנחוץ כדי להצליח. הם אינם מתעסקים בדברים כמו הפופולאריות שלהם אלא מתמקדים במחויבות שלהם ובדרך להתקדם.

5. נאמנות חזקה לחברה ולעובדים:

הבוסים הכי טובים פחות מתעסקים בגדולתם האישית ומעדיפים להציב את הצרכים של החברה מעל לכל. השאפתנות שלהם נובעת מהרצון להכניס לארגון כסף, ולא מתשוקה להעשיר את חשבונם הפרטי. הם אינם צריכים הכרה חיצונית בהישגים שלהם, אלא מייצרים בשקט תוצאות מרהיבות ומציבים דוגמא חיובית בתוך החברה.

בשורה התחתונה – כשעובדים עבור מנהל מהרמה הגבוהה ביותר, זוכים לתגמולים עבור ביצועים ולא בגלל חנופה. העבודה תחתם תאפשר לכם לצמוח הן מבחינה מקצועית והן מבחינה מקצועית. הבוסים הטובים גורמים לתפקיד שלכם להיראות משמעותי, כך שהעבודה שלכם הופכת להיות פחות עבודה ויותר תשוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות