אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיוס היסטורי: מיקרוסופט וסיילספורס משתפות פעולה צילום: בלומברג

פיוס היסטורי: מיקרוסופט וסיילספורס משתפות פעולה

שתי החברות חתמו על הסכם שיאפשר הטמעה של מוצרי סיילספורס במערכות ההפעלה ושירות הענן של מיקרוסופט. "ההסכם מעמיד את הלקוחות במרכז", הצהיר מארק בניוף מנכ"ל סיילספורס

02.06.2014, 12:00 | רפאל קאהאן

סאטיה נדלה, מנכ"ל מיקרוסופט החדש אינו מבזבז זמן על יריבויות ישנות. מיקרוסופט וסיילספורס חתמו לפני מספר ימים על הסכם שיתוף פעולה שמהווה קפיצת מדרגה ביחסים בין שתי החברות. על פי דיווח של סוכנות בלומברג שפורסם במהלך סוף השבוע, ההסכם יאפשר להטמיע את תוכנות ה-CRM של סיילספורס במערך מחשוב הענן של מיקרוסופט.

קראו עוד בכלכליסט

החידוש העיקרי יאפשר למשתמשי סיילספורס לקבל גישה לשירות דרך מערכות ההפעלה ווינדוס ו-ווינדוס פון וכן דרך שירות אופיס 365 של מיקרוסופט. שתי החברות הציגו מערכת יחסים מעורערת למדי מאז שמיקרוסופט הציגה מוצר מתחרה ב-2005. בנוסף מיקרוסופט תבעה את סיילספורס על הפרת פטנטים ב-2010, תביעה שיושבה בהסדר טיעון מאוחר יותר באותה שנה.

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נדלה, צילום: אם סי טי מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נדלה | צילום: אם סי טי מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נדלה, צילום: אם סי טי

יצרנית ווינדוס גם הריצה קמפיין פרסומי התוקף ישירות את מוצרי סיילספורס ב-2010, תוך שימוש בסיסמה: "שלא יכופפו לכם את היד". נדלה הבין כנראה כי המאבק של מיקרוסופט בסיילספורס לא יאט את ההצלחה של האחרונה, והחליט כי עדיף ששתיהן ישתפו פעולה.

סיילספורס הראתה צמיחה מרשימה בחמש השנים האחרונות, מחברה קטנה היא הפכה לאחת מהמובילות בתחום אספקת תוכנות כשירות עם הכנסות של למעלה ממיליארד דולר ברבעון מאז יולי 2013. החברה אף הודיעה כי היא תעביר את משרדיה למגדל סיילספורס החדש בסן פרנסיסקו בעסקה ששוויה מעל ל-500 מיליון דולר ל-15 שנים.

תנאי ההסכם לא נחשפו אך הם כוללים גם את הרחבת השימוש של סיילפורס במערך ה-Azure ומסדי הנתונים של מיקרוסופט. מארק בניוף אמר לאחר חשיפת ההסכם כי המינוי החדש של נדלה לכס המנכ"ל היא אחת הסיבות העיקריות להתחממות היחסים בין החברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות