אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר למעסיקים: לאפשר לעובדים לבחור באיזו פנסיה שהם רוצים צילום: אבי אוחיון, לע"מ

סלינגר למעסיקים: לאפשר לעובדים לבחור באיזו פנסיה שהם רוצים

עד כה ההמפקחת על הביטוח לא התערבה לטובת עובדים שהתלוננו על חוסר יכולתם לבחור במוצר פנסיוני - זכות אשר קיימת בחוק

02.06.2014, 12:02 | רחלי בינדמן

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר פרסמה היום (ב') הבהרה לציבור המעסיקים והסוכנים לפיה אסור להם לשלול מעובד את זכות בחירת המוצר הפנסיוני המועדף עליו.

קראו עוד בכלכליסט

המצב כיום הוא שכאשר עובד משיג דמי ניהול אטרקטיבים במוצר פנסיוני שלא דרך סוכן הביטוח עמו עובד המעסיק יש מעסיקים רבים שמסרבים לאפשר לעובד לעבור לאותו מוצר. הסיבה לכך קשורה לסוכן של המעסיק שלא מוכן או יכול להשיג לו דמי ניהול דומים ומנגד אותו סוכן מספק בחינם שירותי סליקת כספים למעסיק ולכן המעסיק תלוי בו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

כעת מבהירה סלינגר כי זכות בחירת המוצר הפנסיוני של העובד הקיימת מאז 2005 היא אבסולוטית ועל המעסיק לאפשר לו בחירה במוצר ללא קשר לרצון הסוכן, לעמלות שיפסיד ולפגיעה בנוחות המעסיק.

עד כה הפיקוח על הביטוח לא התערב בסוגיה לטובת עובדים שהתלוננו על חוסר יכולתם האפקטיבית לבחור במוצר פנסיוני. בימים אלו מתקדמת חקיקה שאף תאפשר לעובד לבחור את סוכן הביטוח שלו ותאסור על המעסיק לכפות על העובד את סוכן הביטוח המועדף עליו והמספק לו שירותים נלווים בחינם שמעמידים אותו בניגוד עניינים מול העובד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
"עד כה הפיקוח על הביטוח לא התערב בסוגיה לטובת עובדים שהתלוננו" ...
קנס של כנה מיליוני שקלים לסוכנות אחת שניצלה את כוחה לרעה למול עובד והתופעה מחוסלת (אולי עם הסוכנות עצמה אבל זהו מחיר ששווה לחברה לשלם). מכיר את הנבזות הזו של הסוכנים ממקור ראשון והרגולטור מכיר אותה כבר מ-2005 - מדוע לא פעלו?
סלינגר יודעת לדבר, לא נושכת  |  07.06.14
4.
הפכו את המעבידים לביביסיטר של העובדים.חסרות לנו דאגות ?
מה כולם רוצים מהמעסיק - שידאג לפנסיה של העובד שלו בעוד 40 שנה ? מצידי כמעסיק - שהעובד יקבל את סכום הפנסיה שלו בכל חודש במזומן וליד ויעשה בה מה שהוא רוצה - כולל הימורים בטוטו. מה זה עיניני כיצד יקבל העובד פנסיה 30 שנה אחרי שנפרדנו. חסרות לי דאגות כיצד לסדר את ילדי שמעמיסים עלי עוד 40 ילדים מוגנים בחוק ? אם המדינה רוצה לדאוג לזה - שתדאג בעצמה - לא מספיק שאנו משלמים את הכסף? ברור לכולם שאנו מעמיסים את כל ההוצאות האלה על הציבור - מה שמייקר את המוצרים בעשרות אחוזים.
רכס חיים , רעננה  |  03.06.14
1.
עודף הרגולציה והסיבוך הרב בניהול הפקדות יצר את המצב הזה!
כל עובד - צריך להחתים על טפסים של קופות וביטוחים שונים, כולל על כל קרצוץ של שינוי בשכר. כמובן שגם צריך לנהל את השטויות מול הקופות (שלעיתים לא משייכות הפקדות נכון, למשל). מעסיק לא יכול להתנהל ללא סוכן. זו הבעיה. זה לא שקוף, רווי טפסים והפקדות (כל עובד, כל חודש, כפול 4-5 הפקדות שונות לכל עובד). הרגולציה רק מקדמת כסת"ח ומסבכת. אם רוצים לתת לעובד לנהל - אז שיקבל את הכסף ביד וינהל את זה לבד.
רגולציה = שחיתות! , חורבות שוק ההון  |  02.06.14