אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת בניו יורק; טבע קפצה ב-2.9%, אפל איבדה 0.8% צילום: בלומברג

נעילה מעורבת בניו יורק; טבע קפצה ב-2.9%, אפל איבדה 0.8%

דאו ג'ונס עלה ב-0.2% ו-S&P 500 התחזק ב-0.1% - שניהם בשיא. נאסד"ק נחלש ב-0.1%; הייצור בארה"ב התרחב במאי מעבר לצפי בשוק; טבע הודיעה על מבנה אירגוני חדש וצמצום הנהלת החברה, אפל חשפה את מערכת ההפעלה החדשה לאייפון ואייפד - iOS 8

02.06.2014, 23:03 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:02 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ב') במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2% לשיא של 16,744 נקודות, נאסד"ק נחלש ב-0.1% ל-4,237 נקודות ומדד S&P 500 הוסיף לערכו 0.1% לשיא של 1,925 נקודות.

22:00 - מחיר חבית נפט למסירה בחודש יולי ירד היום ב-0.2% ונקבע על  102.47 דולר בבורסת הסחורות של ניו יורק.

21:20 - אפל(AAPL) חשפה באירוע המפתחים השנתי שלה את הגרסה החדשה למערכת ההפעלה של האייפון והאייפד, את OS X יוסמיטי, מערכת ההפעלה החדשה של המק ותכונת שיתוף מידע ופעילות משתמש בין המחשב והטלפון. מנכ"ל אפל, טים קוק הגדיר את IOS 8 'השקה ענקית' - המשקיעים חושבים אחרת. המניה נופלת 1.5%.

21:00 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד היום מחיר הזהב זה היום השישי ברציפות. הזהב איבד 0.2% מערכו לרמה של 1244 דולר לאונקיה.

20:00 - הצמיחה הכלכלית הסתמכה יותר מדי על המדיניות המוניטרית המרחיבה של הפדרל ריזרב ולא מספיק על מדיניות פיסקאלית, כך אמר היום הכלכלן הצרפתי תומאס פיקטי (Piketty) מחבר רב המכר "הון במאה ה-21" העוסק באי השוויון המתרחב בחלוקת העושר בעולם. "אלו שמרוויחים מכל הדפסות הכסף הללו הם לא האנשים שהיינו רוצים שירוויחו", אמר פיקטי בראיון לרשת CNBC. "אתם בהחלט צריכים לדרוש יותר מקבוצות ההכנסה העליונות אשר קיבלו בין שני שליש לשלושה רבעים מהגידול בהכנסה המצרפית במשך 30 השנים האחרונות בארה"ב".

19:20 - המסחר בבורסות אירופה ננעל ברובו בעליות. פוטסי בלונדון עלה ב-0.3%, דאקס בגרמניה וקאק בפריז ננעלו ביציבות והבורסה במילנו עלתה ב-0.8%.

18:40 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה - תיקון לנתוני ה-ISM: טעות חישוב במדד מנהלי הרכש שפורסם על ידי ISM, נתון חדש ומתוקן שפורסם הראה קריאה של 56 נקודות במאי (הנתון שפורסם בטעות עמד על 53.2 נקודות) - מדובר בקריאה גבוהה יותר מצפי האנליסטים לקריאה של 55.7 נקודות ולעומת 54.9 נקודות באפריל.

18:00 - אודיוקודס(AUDC) ספקית פתרונות משולבים המאפשרים לארגונים ולמפעילי תקשורת לעבור לרשתות תקשורת מבוססות IP , הודיעה היום כי חברת TopLink ספקית שירותי תקשורת אלטרנטיבית הפועלת בגרמניה, בחרה במערכות ה-(Session Border Controller (SBC שלה. טופלינק תשלב את ה-SBC של אודיוקודס במערכותיה, על מנת לאפשר קישוריות שקופה בין מערכות Lync (מבית מיקרוסופט) המשמשות את לקוחותיה הארגוניים, ובין רשת ה-SIP Trunking שלה. 

17:00 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: מדד מנהלי הרכש במגזר היצרני (ISM-PMI) לחודש מאי עמד על 53.2, הצפי בשוק היה לקריאה של 55.7 נקודות, לעומת 54.9 נקודות בחודש הקודם.

16:35 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח ביציבות. המדדים דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי. טבע עולה ב-0.4%.

16:30 - טבע(TEVA) הודיעה על מבנה ארגוני חדש ומינויים חדשים בהנהלה הבכירה במסגרתם תצטמצם הנהלת טבע מ-15 ל-9 מנהלים. בנוסף, המערך המסחרי בחברה יתחלק לשתי קבוצות - קבוצת תרופות ייחודיות וקבוצת תרופות גנריות שבראשה יעמוד סיגורדור אולפסון. אייל דשא ימשיך לכהן כמנהל הכספים הראשי.

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע, מתחילים לקצץ בשמנת, צילום: ראובן קפוצ ארז ויגודמן מנכ"ל טבע, מתחילים לקצץ בשמנת | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי ארז ויגודמן מנכ"ל טבע, מתחילים לקצץ בשמנת, צילום: ראובן קפוצ

15:00 - שבוע המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ב') בצפייה לפרסום נתוני הייצור של ISM, החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי. ברקע: מגמה חיובית בבורסות אירופה ועליות חדות ביפן. 

14:50 - "השווקים מתמחרים התערבות מאסיבית של ה-ECB" כך מעריך אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות. "השווקים ממשיכים להנות מרוח גבית ומהזרמת כספים מכיוון הקרנות והמשקיעים הפרטיים. נראה כי המשקיעים מאמינים כי מריו דראגי יבצע מהלך מהותי בשווקים. עד הודעתו של דרגי בסוף השבוע הסוחרים יבצעו התאמות אחרונות כאשר מהלך מפתיע או מאכזב של דראגי יגרום לתנועה חדה ובהמשך יקבע את המומנטום בשווקים. כרגע ניתן לזהות ביקוש נמוך יחסית לנכסי הגידור הקצרים מה שמסמל אופטימיות" אמר שמש.

14:40 - מאקרו ארה"ב: היום לאחר תחילת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסם מדד מנהלי הרכש במגזר היצרני (ISM-PMI) לחודש מאי, הצפי בשוק הינו לקריאה של 55.7 נקודות, לעומת 54.9 נקודות בחודש הקודם.

ה-(ISM-PMI) הינו מדד מוביל להתפתחות הכלכלית במשק, הנקבע על ידי סקר שנערך בקרב כ-400 מנהלי רכש בפירמות מובילות, אשר מתבקשים לדרג את הרמה היחסית של תנאים עסקיים הכוללים תעסוקה, ייצור, הזמנות חדשות, מחירים, משלוחי ספקים ומלאי. בנתוני מנהלי הרכש קריאה של מעל 50 נקודות משקפת מצב של גידול בתעשייה וקריאה של פחות מ-50 מצביעה על התכווצות.

 

14:30 - המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בעליות. נשיא הבנק האירופי המרכזי (ECB), מריו דראגי, צפוי להודיע השבוע על חבילת צעדים חדשה שמטרתה לעודד את הצמיחה בגוש היורו, בין היתר כדי להימנע מלהגיע למצב של דפלציה באיחוד. אנליסטים צופים כי דראגי יודיע בין היתר על הורדת הריבית על פיקדונות הנשמרים בבנק המרכזי לרמה שלילית (משמע הבנק המרכזי יגבה תשלום מלקוחות שיפקידו בו כסף לפיקדונות קצרי טווח). צעד כזה מעולם לא התקבל בבנק מרכזי גדול, אך מדינות כמו שבדיה ודנמרק כבר משתמשות בריבית שלילית על חסכונות. הריבית הנוכחית על פיקדונות שנשמרים בבנק עומדת על קרוב ל־0%. כמו כן צפוי הבנק המרכזי להקטין את הריבית בגוש היורו מ־0.25% ל־0.15%.

"אנחנו מוכנים לפעול", אמר סגן נשיא הבנק ויקטור קונסטנסיו בסוף השבוע. "אנחנו לא שאננים לגבי הסיכונים שעלולים להיגרם לאחר תקופה ארוכה של אינפלציה נמוכה". האינפלציה בגוש היורו עמדה על 0.7% בחודש אפריל, וצפויה להישאר באותו שיעור בחודש מאי. "כרגע אנחנו צריכים בעיקר לעקוב אחר הפוטנציאל לסחרור שלילי בין האינפלציה הנמוכה, הציפיות לאינפלציה שירדו ותחזיות דירוג האשראי", אמר דראגי בסוף השבוע. 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

מריו דראגי - האם יטרוף את הקלפים מחדש ויכריז על ריבית שלילית?, צילום: אי פי אי מריו דראגי - האם יטרוף את הקלפים מחדש ויכריז על ריבית שלילית? | צילום: אי פי אי מריו דראגי - האם יטרוף את הקלפים מחדש ויכריז על ריבית שלילית?, צילום: אי פי אי

14:20 - שבוע המסחר נפתח הבוקר עם עליות שערים בבורסות המובילות באסיה בהובלת הבורסה של יפן שקפצה ב-2.1%. בסין ובניו זילנד לא התקיים מסחר. ברקע לעלייה ביפן התחזקות הדולר לרמה של 102 ין, כמו כן, נרשם גידול של 7.4% בהיקף ההשקעות שבוצעו ברבעון הראשון של השנה ביפן, מעל הצפי בשוק לגידול של 5.7%. לפי אנליסט בכיר ביפן הרעב לסיכון אצל המשקיעים התעורר מחדש אחרי נתוני מאקרו מעודדים שפורסמו בסוף השבוע האחרון בסין.

14:15 - כן פייט ביופרמה(CANF) הישראלית הודיעה היום כי ה-FDA אישר את פרוטוקול החברה לניסוי שלב II לטיפול בסרטן כבד מתקדם בתרופת ה- CF102. בהמשך לאישור זה, נערכת כן פייט להתחלת הניסוי כבר השנה. המחקר שלב II המתוכנן יבוצע בארה"ב, אירופה וישראל עם 78 נחקרים אשר יקבלו את תרופת המחקר כקו טיפול שני בסרטן מתקדם של הכבד (HCC), בחולים עם שחמת הכבד בדרגה Child-Pugh B. המחקר יבדוק את היעילות והבטיחות של התרופה בהשוואה לפלסבו. 

14:10 - בית ההשקעות האמריקאי נידהאם (NEEDHAM) העלה את ההמלצה למניית מזור רובוטיקה(MZOR) ל"קניה" עם מחיר יעד של 21 דולר - פרמיה של 24% על מחיר נעילת המניה ביום שישי בוול סטריט.

14:05 - גוגל(GOOG) מתכננת להשקיע עד שלושה מיליארד דולר בהקמת צי של לווייני תקשורת במטרה לספק חיבור לאינטרנט גם לאזורים מרוחקים. בשבוע שעבר דווח שגוגל מנהלת מגעים לרכישת מפתחת הלוויינים Skybox תמורת מיליארד דולר, אך ככל הנראה שאין קשר בין המהלכים שכן לווייני סקייבוקס הם לווייני צילום ולא תקשורת.

14:00 - מיקרוסופט(MSFT) וסיילספורס חתמו לפני מספר ימים על הסכם שיתוף פעולה שמהווה קפיצת מדרגה ביחסים בין שתי החברות. על פי דיווח של סוכנות בלומברג שפורסם במהלך סוף השבוע, ההסכם יאפשר להטמיע את תוכנות ה-CRM של סיילספורס במערך מחשוב הענן של מיקרוסופט. החידוש העיקרי יאפשר למשתמשי סיילספורס לקבל גישה לשירות דרך מערכות ההפעלה ווינדוס ו-ווינדוס פון וכן דרך שירות אופיס 365 של מיקרוסופט.

13:55 - כחצי מיליון ממשתמשי פייסבוק(FB)  חתמו על עצומה הקוראת לה לבטל את תוכניתה להפעיל מיקרופונים במכשירים שמריצים את האפליקציה שלה. התוכנית של פייסבוק נועדה להציע למשתמשים שירותים שונים (למשל, זיהוי שירים שמתנגנים ברקע) - וגם לאסוף עליהם מידע נוסף. ההאזנה תתבצע במשך 15 השניות שלאחר כתיבת סטטוס חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות