אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: דונלד סטרלינג ימכור את ה"קליפרס" למנכ"ל מייקרוסופט סטיב באלמר צילום: איי פי

עכשיו זה רשמי: דונלד סטרלינג ימכור את ה"קליפרס" למנכ"ל מייקרוסופט סטיב באלמר

בכך תסתיים המחלוקת שהסעירה את עולם הכדורסל לאחר שנחשפו קלטות בהם נשמע סטרלינג מתבטא בגזענות כלפי שחקנים שחורים מליגת ה-NBA

05.06.2014, 10:04 | בלומברג
דונלד סטרלינג הסכים למכור את נבחרת הכדורסל ה"קליפרס" למנכ"ל מייקרוסופט לשעבר סטיב באלמר תמורת 2 מיליארד דולר, ובכך מביא כנראה לסיומה את הפרשייה שהסעירה את עולם הכדורסל לאחר שהשמיע הערות גזעניות בנוגע לשחקנים.

על פי עורך דינו של באלמר, מקסוול בלצ'ר, כל המחלוקות המשפטיות הקשורות למכירה של נבחרת ה-NBA נפתרו. הסכמתו של סטרלינג למכור את הקבוצה מסיימת מחלוקת שהוצתה בשל הקלטות נסתרות שבהם נשמע סטרלינג מבקש מהמאהבת שלו לא להביא ידידים שחורים למשחקי הנבחרת. המחאה שעוררו הדברים הובילו את איגוד הכדורסל הלאומי, ה-NBA, להשעות את סטרלינג מהאיגוד למשך שארית חייו והניעו את אשתו של סטרלינג מזה 50 שנה, שלי סטרלינג, למצוא רוכש לקבוצה בטרם האיגוד יכפה את מכירתה.

דונלד סטרלינג והמאהבת. טוען כי הוקלט באופן לא חוקי, צילום: איי פי דונלד סטרלינג והמאהבת. טוען כי הוקלט באופן לא חוקי | צילום: איי פי דונלד סטרלינג והמאהבת. טוען כי הוקלט באופן לא חוקי, צילום: איי פי

סטרלינג בן ה-80, הגיש נגד ה-NBA תביעה בסך 1 מיליארד דולר בסוף מאי, יום לאחר שאשתו חתמה על הסכם עם באלמר. ה-NBA קבע ל-3 ביוני הצבעה לגבי ההחלטה לאלץ את סטרלינג למכור את הנבחרת על רקע תגובות של שחקנים, נותני חסות ואוהדים. אולם ההצבעה בוטלה לאחר שהמכירה לבאלמר פורסמה.

סטרלינג רכש את הנבחרת ב-1981 תמורת 12.5 מיליון דולר. הוא טוען בתביעה נגד ה-NBA שהארגון מפר את זכויותיו בכך שהוא משעה אותו מענף הכדורסל למשך שארית חייו, קונס אותו ב-2.5 מיליון דולר ונוקט צעדים כדי לשלול ממנו את הבעלות על הנבחרת וכל זאת על בסיס שיחה עם מאהבת שהוקלטה באופן לא חוקי.

עורך דין מטעמה של שלי סטרלינג, פירס אודונל, ודובר מטעם ה-NBA, מייק באס, לא היו זמינים למתן תגובה לגבי הסכמתו של סטרלינג למכירה.

היועץ של נבחרת ה"קליפרס", רוברט פלאט, סירב להגיב על העניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות