אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה בחודשיים: סטימצקי דוחה תשלומים לספקים צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

בפעם השנייה בחודשיים: סטימצקי דוחה תשלומים לספקים

הודיעה להוצאות על דחיית התשלום שעליה להעביר היום ל-20 ביוני "מכיוון שאנו מצויים בשלבים מתקדמים של מו"מ ובשל החג ושבוע הספר"

05.06.2014, 10:02 | נורית קדוש

חודשיים בדיוק אחרי שלא עמדה בהתחיבויותיה הפיננסיות ועיכבה תשלומים לספקים, הודיעה הבוקר סטימצקי להוצאות לאור כי התשלום שאמור היה. להימסר להם הבוקר ישולם רק ב- 20.6.

קראו עוד בכלכליסט

  

מסטימצקי נמסר: "מכיוון שאנו מצויים בשלבים מתקדמים של משא ומתן, ובשל החג ושבוע הספר, התשלום של 5 בחודש יפוצל לשני תשלומים שווים. התשלום הראשון ישולם מיידית ומועד התשלום השני יהיה ה-20 בחודש. אנו מכינים את התשלומים היום. אני מקווים שבקרוב יסתיים המשא ומתן לשביעות רצון הצדדים. אנו מודים לספקים מראש על ההתחשבות והסבלנות בימים אלו של התארגנות מחודשת"

חנות של סטימצקי (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי חנות של סטימצקי (ארכיון) | צילום: אביגיל עוזי חנות של סטימצקי (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי

לפני כחודש חתמה קרן מרקסטון עם חברת ארלדן המחזיקה בהוצאת כתר וכן עם בעלי רשת קרביץ על הסכם לרכישת סטימצקי תמורת כ-50 מליון שקל. אלא שהמועד להשלמת בדיקת הנאותות שנקבע ל-23.5 חלף והצדדים לא הגיעו להבנות. בנוסף, על העסקה מרחף איום מצד רשות ההגבלים העסקיים הצפויה שלא לאשרה.

ההסכם למכירת סטימצקי נחתם לאחר שבתחילת חודש אפריל, שבוע בלבד לאחר שאיריס בראל, מנכ"לית הרשת, חשפה כי חודש מרץ היה מהקשים שחוותה, וסטימצקי עיכבה תשלומים להוצאות הספרים. בסטימצקי הסבירו אז את העיכוב בתשלומים במותו של אמיר קס, אחד ממנהלי קרן מרקסטון המחזיקה ברשת.

חוק הספרים פגע ברשת

לפני כארבעה חודשים נכנס לתוקף חוק הספרים אשר הביא סוף למבצעי ההנחות שהיו נהוגים בענף. כתוצאה מכך, נרשמה האטה במכירות הספרים. בנוסף סבלה הרשת מההאטה המאפיינת מאז תחילת השנה את כל ענף הקמעונאות.

סטימצקי ניסתה להרחיב את הפעילות באמצעות כניסה לתחום כלי הכתיבה. עם ההודעה על המהלך בחודש אפריל אמרה בראל: "מרץ היה קטסטרופלי והתאפיין בירידה חדה במכירות. הקניונים ריקים ואנשים לא קונים. העובדה שהשנה לא הרגשנו את החורף, גרמה לכך שפחות לקוחות הגיעו לקנות בגדים בקניונים, וכתוצאה מכך, גם אנחנו כרשת שלא מגיעים במיוחד אליה אלא במסגרת בילוי בקניונים, נפגענו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות