אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיום הוסר: משחקי המונדיאל ישודרו כסדרם צילום: אימג'בנק, Gettyimages

האיום הוסר: משחקי המונדיאל ישודרו כסדרם

אמש איים איגוד השידור האירופי כי הזכויות לשידור המשחקים יועברו מיידית לערוץ ישראלי אחר; יו"ר ההסתדרות הנחה את ועדי העובדים ברשות השידור להימנע מלשבית את שידור משחקי המונדיאל בברזיל. עם זאת ניסנקורן אמר כי "משרדי האוצר והתקשורת מתנהגים בכוחנות כלפי העובדים ברשות השידור"

05.06.2014, 11:38 | אופיר דור

אמש (ד') הודיעה מנכ"לית איגוד השידור האירופי, אינגריד דלטנר לשר התקשורת גלעד ארדן כי בעקבות פנייתו היא דרשה ממנהלי רשות השידור להתחייב בכתב עד מחר, כי המשחקים ישודרו במלואם. המנכ"לית איימה כי אם לא תועבר התחייבות ברורה לשידור המשחקים, הזכויות לשידורם יועברו מיידית לערוץ ישראלי פתוח אחר. במקרה של שיבוש המשחקים בניגוד להבטחה יופקעו הזכויות ויועברו לערוץ אחר והרשות תשלם את מלוא עלות הזכויות - 5.5 מיליון יורו.

היום הנחה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן את ועדי העובדים ברשות השידור להימנע מלפגוע בשידור משחקי המונדיאל בברזיל שיחלו בשבוע הבא. בהסתדרות טוענים כי הוחלט על ההנחיה עוד לפני שנודע להם על המכתב של איגוד השידור האירופי

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה אמר יו"ר ועד הטכנאים ברשות משה שגב: "אנו מכבדים את החלטת יו"ר ההסתדרות ושידורי המונדיאל יועברו באיכות השידור הגבוהה ביותר כמו שערוץ 1 נוהג לעשות כבר שנים רבות בכל אירועי הספורט הגדולים".

"משרדי האוצר והתקשורת מתנהגים בכוחנות"

עם זאת ניסנקורן לא חסך בביקורת נגד שר התקשורת גלעד ארדן ושר האוצר יאיר לפיד, שמקדמים את החוק לסגירת רשות השידור ופתיחה של גוף חדש במקומה. "התנהגותם הכוחנית של משרדי האוצר והתקשורת כלפי העובדים ברשות השידור, תואמת במידה רבה את הגישה הכלכלית שמנהיגה הממשלה הנוכחית. לא עוד מדינת רווחה שפועלת למען אזרחיה אלא מדינה שמוכנה לזרוק ברגע אחד 2,000 עובדים אל מעגל האבטלה", אמר ניסנקורן.

יו"ר ההסתדרות החדש אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדרות החדש אבי ניסנקורן | צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדרות החדש אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל

ניסנקורן הוסיף כי "ההסתדרות אינה מתנגדת לרפורמות אבל רפורמה צריכה להיות מבוססת על תוכנית מסודרת שכוללת הסכמות. אני קורא לשרי האוצר והתקשורת לחשוב שוב על 2,000 המשפחות שגורלן נמצא בידיהם".

האיום בהשבתת שידורי המונדיאל נשמע לראשונה מטעם ועדי ההנדסה והטכנאים ברשות השידור לפני כשבועיים לאחר שהצעת החוק לסגירת הרשות ופתיחת גוף חדש במקומה עברה בקריאה ראשונה. הוועדים דורשים כי גם אם יוקם גוף שידורים חדש, עובדי הרשות הם אלו שיועסקו בו ולא עובדים מן החוץ. בנוסף בוועדים נלחמים על קבלת פיצוי מוגדל לעובדים שיפוטרו מהרשות במסגרת התהליך.

הגרסה הנוכחית של הצעת החוק מדברת על פיטורי כל עובדי הרשות, ללא יוצא מן הכלל, כאשר לגוף החדש תהיה אוטונומיה מלאה להחליט האם לקלוט את מפוטרי הרשות או לבחור בעובדים אחרים. הצעת החוק מבוססת על המלצות ועדת לנדס.

ועדי ההנדסה והטכנאים כבר השביתו את השידורים ברדיו ובטלוויזיה לשעתיים, ביום בו הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה וביום שני האחרון הכריזו הוועדים על שביתה ללא הגבלת זמן, בעקבות כישלון פגישת המו"מ בין ההסתדרות לארדן. השביתה הסתיימה בפועל לאחר פחות מ-24 שעות. ביום שני ערכו גם עובדי הרשות הפגנה גדולה אליה הגיעו רבים לבושים בחולצות של נבחרת ברזיל ומלווים ברקדנית ברזילאית, כרמז לאפשרות של השבתת המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מזה מספר שנים שרשות השידור על הכוונת
מזה מספר שנים שרשות השידור על הכוונת, הם קיבלו אזהרות על ימין ועל שמאל, היתה להם האפשרות להתעלות מעל חטא היהירות שלהם ולשנות את דרכם, והם לא שינו. נכון שאפשר להאשים את ההנהלה, אולם גם ועד המהנדסים, ועד הטכנאים, וועד "אמו" לא תמנו את ידם בצלחת. כל צד ניסה לכופף את הצד השנים ( מנהלים "מטעם" מול ועד שלא ניתן לשנותו) ובסוף שניהם ילכו הביתה ובכל מקרה, הגלולה של 2000 מפוטרים, הומתקה ב פיצויי פיטורין של מעל מיליון ש"ח לכל עובד (הלוואי עלי...) חן
05.06.14
לכל התגובות