אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
CyberX גייסה 2 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

CyberX גייסה 2 מיליון דולר

החברה הישראלית מפתחת טכנולוגיות אבטחת מידע, שמיועדות לרשתות נתונים תעשיתיות המחוברות לתשתיות חיוניות כחשמל, גז וכיו"ב. את סבב הגיוס הובילה קרן גלילות קפיטל

05.06.2014, 15:01 | מאיר אורבך

חברת CyberX גייסה 2 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". את הגיוס הובילה קרן ההון סיכון הישראלית גלילות קפיטל ובהשתתפות סוורט גרופ של שאול שני, גלן רוק של ליאון רקנאטי, והמשקיע הפרטי גיגי לוי-וייס.

קראו עוד בכלכליסט

CyberX החלה את דרכה במאיץ החברות Upwest המאפשר לחברות לפעול במקביל בישראל ובעמק הסיליקון. סייבר איקס פונה לתחום חדש של אבטחת רשתות תעשייתיות שפועלות בלב תשתיות הגז, הייצור התעשייתי וכדומה. כיום נעשה ניסיון לחבר רשתות אלו לאינטרנט בחיבור חכם ומאובטח. CyberX נוסדה ע"י עומר שניידר וניר גילר. שניידר היה חבר ב"מיזם הקיברנטי הלאומי" שקדם להקמת מטה הסייבר הלאומי. שני המייסדים הם בוגרי יחידת אבטחת המידע הצה"לית מצוב.

מרחיקים את ההאקרים מתשתיות חיוניות. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק, בלומברג מרחיקים את ההאקרים מתשתיות חיוניות. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק, בלומברג מרחיקים את ההאקרים מתשתיות חיוניות. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק, בלומברג

בשיחה עם "כלכליסט" אמר שניידר "כל מערכת דיגיטלית חשופה כיום להתקפות סייבר. התוצאה של מתקפת סייבר על רשתות חשמל ואנרגיה, ייצור תעשייתי ותחומים נוספים לא מסתכמת רק בנזק תדמיתי אלא יוצרת סיכונים בעלי השלכות הרסניות. אירועים מסוג זה מתרחשים בישראל ובעולם כולו והם בעלי אופי רחב; החל מהתקפות יומיומיות על חברות חשמל ואנרגיה וכלה בהתקפות מורכבות כדוגמת סטוקסנט על הצנטריפוגות באיראן".

"אנו מאמינים שישראל הייתה ועודנה מקור לחדשנות טכנולוגית בעולם הסייבר. ניסיונם הטכני והרקע הייחודי של שני היזמים והצוות המתגבש יסייע רבות לחברה בהתמודדות עם האתגרים המורכבים בתחום", הוסיף אריק קליינשטיין, שותף מייסד ומנהל בקרן הון הסיכון גלילות קפיטל, ודירקטור בחברה.

החברה מפתחת פתרון שמתבסס על איסוף מידע מנקודות שונות ומגוונות ברשת וניתוחו, לאיתור פעולות חריגות של רכיבים פיזיים ולוגיים המחוברים לרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות