אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גאפ חוזרת לייצר בבורמה, לראשונה מאז הסרת הסנקציות על המדינה צילום: בלומברג

גאפ חוזרת לייצר בבורמה, לראשונה מאז הסרת הסנקציות על המדינה

תהיה חברת הבגדים האמריקאית הראשונה שחוזרת לייצר בבורמה מאז שעברה לשלטון דמוקרטי לפני שלוש שנים. יותר מ־50 אלף עובדים מקומיים בתעשיית הבגדים איבדו את עבודתם בעקבות הסנקציות

07.06.2014, 20:05 | שירות כלכליסט

ענקית הביגוד האמריקאית גאפ תחזור לייצר בגדים במפעלים בבורמה (מיאנמר), ובכך תהיה יצרנית הבגדים האמריקאית הגדולה הראשונה שחוזרת לייצר במדינה מאז הסרת הסנקציות האמריקאיות עליה.

קראו עוד בכלכליסט

דוברות החברה הודיעה בסוף השבוע כי היא חתמה על הסכם עם רשת מפעלים דרום־קוריאנית הפועלת בבורמה, לייצור בגדים לחברות־הבנות של גאפ, אולד נייבי ובננה רפבליק. משלוח הבגדים לחנויות בארה"ב צפוי להתחיל

כבר הקיץ.

ענף הביגוד בבורמה - שהעסיק כ־300 אלף אנשים בתחילת שנות ה־2000 - נפגע נואשות מאמברגו המסחר שהטילה ארה"ב על המדינה ועל החונטה הצבאית ששלטה בה בשנת 2003. בשנת 2004 העריכה מחלקת המדינה האמריקאית כי יותר מ־50 אלף עובדים בתעשיית הבגדים איבדו את עבודתם כתוצאה מהסנקציות.

חנות של גאפ, צילום: בלומברג חנות של גאפ | צילום: בלומברג חנות של גאפ, צילום: בלומברג

ממשל אובמה החל להסיר את הסנקציות בשנת 2012, לאחר מינויה של ממשלה אזרחית חדשה בבורמה, שחוקקה שורה של רפורמות כלכליות ואזרחיות.

גאפ, המייצרת בגדים ביותר מ־40 מדינות ברחבי העולם, סירבה למסור כמה תשקיע בפרויקט החדש בבורמה. אבל בהתבסס על כמות המשרות שהחברה מצפה ליצור - כ־700 עובדים במפעלים הדרום־קוריאנים ועוד כ־4,000 עובדים במשרות שונות במדינה - נראה כי זו תהיה אחת ההתחייבויות הכלכליות הגדולות בבורמה מאז סוף הסנקציות.

לפני קצת יותר משנה החלה חברת קוקה־קולה לייצר קולה בבורמה, תוך הבטחה שתשקיע 200 מיליון דולר במדינה בתוך חמש שנים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות