אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדען הראשי מקדם את חוק האנג'לים צילום: עמית שעל

המדען הראשי מקדם את חוק האנג'לים

נחשפו 5 מ-10 החברות שיזכו למימון במסגרת החוק, אותו יזם חיים שני. המשקיעים בחברות הללו יזכו לתמריצי מס יחודיים, במטרה לעודד מחקר ופיתוח בסטארט-אפים בישראל

08.06.2014, 13:11 | מאיר אורבך ואסף גלעד
המדען הראשי במשרד הכלכלה חשף 5 מתוך 10 החברות שזכאיות לקבל מימון במסגרת חוק האנג'לים. החוק, שהתחיל את דרכו בתקופת תוכנית היתרון היחסי של חיים שני, לא הצליח מאז להתרומם. הצעד של המדען הראשי הוא כנראה תחילת דרכו של החוק לעבר יישום מלא.

קראו עוד בכלכליסט

הרשימה, שהיתה עד היום חסויה, תאפשר ליחידים להשקיע בחברות אלו ולקבל תמריצי מס ייחודיים.

חמש החברות האמורות הן דוב טכנולוגיות קול, שעוסקת בפיתוח ממשקים להעברת תשלומים דרך ממשק אודיו; ארינטה, מפתחת ציוד CT לסריקת הלב; יומניקס, מפתחת תוכנה שממירה נתוני לקוחות כמותיים לנתונים איכותיים פסיכולוגיים וצרכניים הניתנים לניתוח התנהגותי; לייטסקוור, מפתחת מכשירים לטיפול עצמי קוסמטי ודרמטולוגי; ואל.אנ.טי.אס, המפתחת טכנולוגיה להבנה של הברות בביטוי מילים. חמש החברות הנותרות טרם נחשפו.

אבי חסון, המדען הראשי, צילום: עמית שעל אבי חסון, המדען הראשי | צילום: עמית שעל אבי חסון, המדען הראשי, צילום: עמית שעל

לפי חוק האנג'לים, תוקפו אמור להסתיים כבר בשנה הבאה, כך שבמדען הראשי רוצים לצבור נקודות לפני פקיעתו של החוק, שככל הנראה לא הוכיח את עצמו בהבאת מסה קריטית של משקיעים לחברות סטארט-אפ, כפי שציפה יוזם החוק, חיים שני.

המטרה: הגברת פעילות המו"פ

 "יש יותר מדרך אחת לתמוך ולקדם את תעשיית המו"פ הישראלית - פרסום רשימה זאת היא מצב בו שני הצדדים יצאו נשכרים – מחד, החברה הזקוקה להשקעות ומאידך, המשקיעים אשר ייהנו מהטבה במס בעת שישקיעו בחברה", אמר אבי חסון, המדען הראשי. "משמעות פעילות זאת עבורנו היא הרחבת סל הכלים שמעניק המדען הראשי לחברות אשר יבחרו בכך. ככל שנרחיב את מגוון הכלים המוענק לחברות כך נבסס את האקו סיסטם של התמיכה בחדשנות העומד לרשות החברות הישראליות".

השיקול המנחה את רשות המסים בהענקת הטבות מס אלו הוא השגת תכלית התכנית ושאכן תהיה עליה ברמת ההשקעות בחברות המטרה לשם קיום מחקר ופיתוח.

המטרה היא להקל עד כמה שניתן על המשקיע במסגרת החוק, תוך ראייה כוללת של תכלית החקיקה ומניעת תכנוני מס בלתי לגיטימיים. לפיכך יודגש, כי אין לראות את העמדות שננקטו כמדיניות המשקפת את עמדת רשות המסים בנסיבות אחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות