אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה הצעת החוק לדמי אבטלה לעצמאים צילום: טל שחר

נדחתה הצעת החוק לדמי אבטלה לעצמאים

הדיון נדחה ב-60 יום כדי לאפשר למשרדי האוצר והכלכלה לדון בנושא. יוזם ההצעה, ח"כ אלן גילאון: "צריך להפסיק את האפליה והקיפוח האלה ולעגן בחקיקה דמי אבטלה ליותר מ- 400 אלף עצמאים בישראל"

08.06.2014, 17:33 | רוני זינגר

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום את הדיון בהצעת החוק לדמי אבטלה לעצמאים של ח״כ אילן גילאון (מרצ). הדיון נדחה ב-60 יום כדי לאפשר למשרדי האוצר והכלכלה לדון בנושא.

לפי הצעת החוק דמי האבטלה לעצמאי יחושבו על בסיס הכנסתו בשנתיים שקדמו למועד שבו היה מובטל ועל-פי שכרו הממוצע, זאת מאחר שהכנסתו של עובד עצמאי עשויה להשתנות משמעותית מחודש לחודש. עוד מוצע להגביל את קבלת דמי האבטלה למספר פעמים במהלך החיים.

סניף ביטוח לאומי, צילום: טל שחר סניף ביטוח לאומי | צילום: טל שחר סניף ביטוח לאומי, צילום: טל שחר

לפי מחקר שנעשה עבור ביטוח לאומי עולה שבשנת 2013 מספר המובטלים העצמאיים החודשי הממוצע שהיו זכאים לדמי אבטלה עמד על כ- 9,962  ושווי דמי האבטלה היומיים עמד על כ-162.6 שקל. באם יקבלו כל הזכאים תשלום עבור חודש מלא, העלות השנתית צפויה להסתכם בכ-409 מיליון שקל.

עם היוודע דחיית ההכרעה בנושא אמר אתמול חבר הכנסת גילאון כי "אלמלא היינו כבר בסרט הזה, היינו יכולים להיות אופטימיים. עד היום אנחנו ממתינים להצעת החוק שאישרה הממשלה אי-שם ב-2011 למתן סיוע לעצמאי שנותר בלי פרנסה, ומעולם, אבל מעולם, לא הבשילה לכדי חקיקה. זהו סוג אחר של מריחה וניסיון לקבור את הצעת החוק. צריך להפסיק את האפליה והקיפוח האלה ולעגן בחקיקה דמי אבטלה ליותר מ- 400 אלף עצמאים בישראל". גילאון צפוי להעלות את הצעת החוק ביום רביעי הקרוב במליאה, מתוך הנחה כי החוק אשר קודם בעבר מקרב חברי-כנסת מכל סיעות הבית, יזכה לתמיכה במליאת הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות