אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הולילנד: נדחתה הקראת גזר הדין של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי צילום: שאול גולן

פרשת הולילנד: נדחתה הקראת גזר הדין של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי

שופט בית משפט המחוזי בת"א, דוד רוזן, החליט לדחות את ההקראה עד שלופוליאנסקי יבריא. בחודש אפריל הורשע ראש עיריית ירושלים לשעבר בקבלת שוחד של 3.6 מיליון שקל

09.06.2014, 09:18 | תומר גנון
שופט בית משפט המחוזי בת"א, דוד רוזן, דחה היום את הקראת גזר הדין של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, בפרשת הולילנד בשל מצבו הרפואי. לופוליאנסקי שהורשע בחודש אפריל בקבלת שוחד של 3.6 מיליון שקל מעד המדינה שנפטר, שמואל דכנר, אושפז אתמול בבית החולים בשל דלקת ריאות. עורכי דינו, עוה"ד עמוס ון-אמדן ושלומית הראל-שוורץ, ביקשו מהשופט רוזן להקריא את גזר הדין שלא פניו. התובע מטעם הפרקליטות, עו"ד יונתן תדמור, ביקש לדחות את ההקראה. השופט רוזן החליט לדחות את ההקראה עד שיבריא.

קראו עוד בכלכליסט

אורי לופוליאנסקי , צילום: שאול גולן אורי לופוליאנסקי | צילום: שאול גולן אורי לופוליאנסקי , צילום: שאול גולן

"לופוליאנסקי היה מודע למאות רבות של אלפי שקלים שהוזרמו כ'תרומות' באמצעותו לעמותת 'יד שרה' לאורך השנים בהן נשא תפקידים רמים כסגן ראש עיריית ירושלים, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, ובהמשך ראש עיריית ירושלים", כתב רוזן בחודש אפריל בהכרעת הדין. "הוא בחר לפעול בניגוד לאמות המידה הנדרשות בכלל, כמו גם אמות המידה הראויות על-פי השקפתו. הוא שיווה לנגד עיניו, כל העת, המטרות הנעלות של עמותת יד שרה', ולמען מטרות נעלות אלו, בחר לחצות הגדרות ולשקוע בפלילים. הוא היה מודע להעברת מאות רבות של אלפי שקלים על-ידי יזמי פרויקט הולילנד, שנזקקו לסיועו, טיפולו והחלטותיו בקידום הפרויקט. לעמותת 'יד שרה', עמותה שהיא בסיס קיומו ומקור כוחו והשפעתו".

לופוליאנסקי הורשע בקבלת השוחד במספר מקרים: 1.25 מיליון שקל ליד 'שרה'; 785 אלף שקל לבניית בית-הכנסת. 77,057 שקל עבור ארון קודש לבית-הכנסת; 84,300 שקל עבור ריהוט בית-הכנסת; 88 אלף שקל עבור אירוע בבית השגריר; 255 אלף שקל עבור רכישת כיסאות גלגלים; 30 אלף שקל שנטל באמצעות בנו, יצחק לופוליאנסקי, עבור הישיבה אותה ניהל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות