אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא לשכת סוכני הביטוח: לחייב להוריד את דמי הניהול בביטוחי המנהלים גם לחוסכים קיימים

נשיא לשכת סוכני הביטוח: לחייב להוריד את דמי הניהול בביטוחי המנהלים גם לחוסכים קיימים

אריה אברמוביץ' קורא למפקחת על הביטוח ליישם את התקרות החדשות בביטוחי המנהלים גם על החוסכים שהצטרפו למוצר לפני 2013

09.06.2014, 10:46 | רחלי בינדמן

נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ' יוצא נגד האינטרס של חברות הביטוח וקורא למפקחת על הביטוח דורית סלינגר ליישם את תקרת דמי הניהול החדשה על ביטוחי המנהלים (1.05% מהצבירה ו-4% מההפקדות) גם על חוסכים שהצטרפו למוצר לפני 2013 אז נכנסה לתוקף התקרה החדשה.

קראו עוד בכלכליסט

דורית סלינגר, צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר | צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר, צילום: אבי אוחיון, לע"מ

בשיחה עם "כלכליסט" טען אברמוביץ' כי לא יתכן שחוסכים בביטוחי המנהלים שהצטרפו לפני 2013 ישלמו דמי ניהול כה גבוהים וכי ראוי שהמפקחת תחייב את חברות הביטוח ליישם את התקרות החדשות לא רק למצטרפים חדשים אלא גם למצטרפים קיימים. חברות הביטוח מתנגדות בתוקף למהלך שכזה שכן החוסכים היום בביטוחי המנהלים הם קהל שבוי שרוב הסיכויים שלא יוותר על המוצר. זאת מכיוון שהחל משנת 2013 נאסר על חברות הביטוח להציע ביטוחי מנהלים חדשים עם מקדם קצבה מובטח ואלו המחזיקים בו מלפני 2013 מחזיקים במקדם מובטח שיחששו לוותר עליו כיוון שהוא עשוי להגן עליהם מפני התארכות תוחלת החיים.

סלינגר בוחנת בימים אלו אפשרות לאפשר לחברות ביטוח שירצו בכך להציע לחוסכים קיימים בחברות מתחרות ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח כדי לייצר תחרות על אותם חוסכים שבויים.

בהיעדר אפשרות כזו אין אינטרס היום לחברות הביטוח להפחית לחוסכים בביטוחי המנהלים את דמי הניהול ולמעשה הן פועלות הפוך ואף מבטלות הנחות ומייקרות את הפרמיות על ביטוחי החיים הנלווים למוצר.

סלינגר אגב ציינה כי לדעתה המקדם המשווק היום בשוק יקר מדי ולא מצדיק את העלות שלו כיוון שתוחלת החיים צריכה לזנק דרמטית כדי שהמוצר יצדיק את העלות שלו. לדעתה, אין שום סיבה שהחוסכים בביטוחי המנהלים יהיו שבויים - הם פשוט יכולים לעבור לקרן פנסיה שמציעה דמי ניהול זולים יותר אך ללא מקדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הפיקוח וחברות הביטוח הם צדיקי הדור
ההצעה להוריד עלויות לא ראלית,איך בדיוק ישלמו למנהלים הבכירים,כל מקבלי ההחלטות בסופו של יום יקבלו תפקיד בכיר בחברת ביטוח כל שהיא,הם דואגים ליום שאחרי ,התפקיד הציבורי שהם ממלאים כיום הוא בסך הכל קרש קפיצה,יד לוחצת יד וסוגרים דברים בקריצת עין.
גדי רחמינוביץ , גבעתיים  |  09.06.14
לכל התגובות