אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר לפיד: "אני מתנגד לחבילת השכר של אלדד פרשר בבנק מזרחי" צילום: אבשלום ששוני

יאיר לפיד: "אני מתנגד לחבילת השכר של אלדד פרשר בבנק מזרחי"

שר האוצר מצהיר כי השכר של מנכ"ל מזרחי שאמור לעמוד על 6.5 מיליון שקל לא ראוי וכי הוא מצפה מהגופים המוסדיים המחזיקים במניות הבנק ואמורים להכריע מחר את גורל השכר - לקחת בחשבון את הסתייגותו

09.06.2014, 20:59 | רחלי בינדמן
שר האוצר יאיר לפיד מסר היום (ב') ל"כלכליסט" כי הוא מתנגד לחבילת השכר המבוקשת של מנכ"ל בנק מזרחי אלדד פרשר שאמורה להגיע לאישור האסיפה הכללית של בנק מזרחי מחר (ג').

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר חשף "כלכליסט", כי חברת הייעוץ אנטרופי המספקת המלצות לגופים המוסדיים ביחס להצבעות באסיפות כלליות ממליצה לגופים המוסדיים לתמוך בשכר של פרשר שאמור לעמוד על 6.3 מיליון שקל בשנה.

"כלכליסט" גם חשף, כי בכוונת הגופים המוסדיים המחזיקים במניות בנק מזרחי להצביע בהתאם להמלצת אנטרופי. עוד חשף "כלכליסט", כי בית ההשקעות פסגות המחזיק במניות הבנק צפוי להצביע בעד חבילת השכר, אף על פי שאינו משתמש בשירותי הייעוץ של אנטרופי. זאת לאחר שרק ביום חמישי האחרון פרסם לפיד תזכיר חוק שקבע תקרה נורמטיבית של 3.5 מיליון שקל לבכירים בגופים פיננסיים שמעליו לא תוכר הוצאת השכר לצורכי מס. לפיד מצהיר כעת, כי מבחינתו השכר של פרשר לא ראוי וכי הוא מצפה מהגופים המוסדיים לחשוב היטב לפני שהם תומכים בחבילת השכר.

שר האוצר יאיר לפיד, צילום: יוסי זמיר שר האוצר יאיר לפיד | צילום: יוסי זמיר שר האוצר יאיר לפיד, צילום: יוסי זמיר

בשיחות שקיים אתמול "כלכליסט" עם גורמים באוצר הועבר מסר ברור לגופים המוסדיים :"אין ספק שתזכיר החוק יאושר ויעבור. אנחנו מצפים מהרגע שזה יצא החוצה שזה יעלה לשולחן הדיונים בכל אחד מהדירקטוריונים שמאשרים שכר ולשקול את זה. תזכיר החוק לחלוטין אומר ש-3.5 מיליון שקל, בעיני משרד האוצר זו חבילת השכר הראויה אף על פי שהוא לא שולל לחלוטין חבילה גבוהה יותר.

"אנחנו מצפים מהגופים המוסדיים שבאים להצביע ביחס לשכר של מנכ"ל מזרחי לקחת בחשבון את הסוגיה שההוצאה העודפת מעל 3.5 מיליון שקל בשכרו לא תוכל לצורכי מס ואיך זה ישפיע על הרווח של הבנק".

עוד הוסיפו הגורמים: "בכוונתו לפעול לנטרל את ניגודי העניינים בהצבעות המוסדיים ולהוציא את ההחלטה ביחס להצבעה ממנהל ההשקעות ולהעביר אותה לוועדת ההשקעות".

ומה בכוונת האוצר לעשות אם המוסדיים יאשרו בכל זאת את שכרו של פרשר? "אם המוסדיים והגופים לא יבינו בעצמם את הרמזים שאנחנו מעבירים לא נהסס לאשר בחקיקה תקרת שכר מוחלטת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות