אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקורת הצגת ילדים: "מסעות אודיסאוס", תיאטרון גשר צילום: כפיר בולוטין

ביקורת הצגת ילדים: "מסעות אודיסאוס", תיאטרון גשר

הקסם מתחיל עוד בטרם עולה המסך וממשיך בהצגה עצמה - שהיא בית ספר לתיאטרון ילדים

10.06.2014, 09:45 | מאיה נחום שחל

מחזה מאת רועי חן בהשראת הומרוס, בבימוי שיר גולדברג ובהשתתפות גלעד קלטר, נטע שפיגלמן, נעם פרנק, אורי יניב, יובל ינאי, ויטלי פוקס ודניאל סטיופין.

דבר המבקרת: הקסם מתחיל עוד בטרם עולה המסך, עם תוכנייה מושקעת ובה הפעלות הקשורות להצגה. זה ממשיך בשיחת הקדמה מלבבת של רועי חן, ואז מגיעה ההצגה מלאת המחשבה, שמפעילה את הדמיון, מרגשת, מותחת, משעשעת ומענגת את הצעירים והוריהם.

העלילה המיתולוגית על מסעו הביתה של אודיסאוס, מלך איתקה, לאחר הניצחון במלחמת טרויה, נשזרת בסיפורו האישי של הילד טל, שאביו הארכיאולוג (בשפתו "החופר") יוצא לנסיעת עבודה ביוון ומשאיר לו את הספר "האודיסאה". טל, שנשאר עם אמו הציפורולוגית (בשפתו "המעופפת"), נשאב לתוך הסיפור.

נעם פרנק כטל/טלמכוס. הצגה מרגשת, מותחת ומענגת - גם את ההורים, צילום: כפיר בולוטין נעם פרנק כטל/טלמכוס. הצגה מרגשת, מותחת ומענגת - גם את ההורים | צילום: כפיר בולוטין נעם פרנק כטל/טלמכוס. הצגה מרגשת, מותחת ומענגת - גם את ההורים, צילום: כפיר בולוטין

חן מצא במיתוס העתיק סיפור משפחתי שריגש אותו וכתב מחזה נפלא ומחורז, וזה הפך לקסם בימתי בזכות התפאורן אלכסנדר ליסיאנסקי, שעיצב במה מודולרית מרתקת, ובזכות התלבושות המרהיבות של פולינה אדמוב, התנועה של שרון גל והמוזיקה המקסימה של דניאל סלומון.

על כל אלה ניצחה בתבונה הבמאית גולדברג, אולם מי שהפכו את המסע לחוויה תיאטרונית מרהיבה הם השחקנים הנפלאים כולם, ובראשם נעם פרנק הכובש בתפקיד הילד, שניחן באיכויות של שחקן בוגר, מתנועע בחופשיות על הבמה עם יכולת הגייה והבנה מדויקת של הטקסט וטיימינג קומי. לא להאמין שהוא רק בן 10.

שורה תחתונה: בית ספר לתיאטרון ילדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות