אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חשפה בטעות את Slingshot, אפליקציית צ'ט חדשה

פייסבוק חשפה בטעות את Slingshot, אפליקציית צ'ט חדשה

האפליקציה עלתה לחנות אפל והוסרה תוך שעות. היא נשענת על עקרון דומה לשל סנאפצ'ט - מסרים שיועברו יימחקו לאחר שצפה בהם הנמען. החידוש: ניתן יהיה לצפות בתמונות וסרטונים רק לאחר שמקבל ההודעה הגיב לשולח

10.06.2014, 12:51 | נמרוד צוק

סלינגשוט, התשובה של פייסבוק לסנאפצ'ט, היא כבר יותר משמועה: האפליקציה, שקיומה נחשף לפני שבועיים בדיווח של הפייננשל טיימס, הופיעה אתמול לזמן קצר בחנות האפליקציות של אפל במספר מדינות.

קראו עוד בכלכליסט

היא הוסרה משם לאחר שהטעות התגלתה, על פי דיווח של אנגאדג'ט. החברה אישרה את קיומה בתגובה רשמית לדיווחים ותיארה אותה כ"אפליקציה שתאפשר לשתף חברים רבים ברגעים יומיומיים בפעולה אחת", אבל סירבה להודיע על תאריך יציאה מתוכנן.

אפליקציית סלינגשוט בחנות אפל אפליקציית סלינגשוט בחנות אפל אפליקציית סלינגשוט בחנות אפל

בדומה לסנאפצ'ט, גם סלינגשוט מאפשרת שיגור של תמונות וסרטונים שמוצגים לזמן קצר ולאחר מכן נמחקים לתמיד (עדיין לא ברור אם בשיטת ההשמדה העצמית של סנאפצ'ט או לפי החלטת הנמען). גם בסלינגשוט ניתן להוסיף טקסט ואיורים, כאשר ההבדל העיקרי הוא שכדי לצפות בתוכן ההודעה, הנמען חייב לשלוח תגובה. עדיין לא ידוע כיצד תתחבר האפליקציה לשירותי פייסבוק האחרים, והאם תשאב את רשימת אנשי הקשר מהפרופיל או תפעל כאפליקציה עצמאית.

התשובה של צוקרברג לסנאפצ התשובה של צוקרברג לסנאפצ'ט. סלינגשוט התשובה של צוקרברג לסנאפצ

כפי הנראה, פייסבוק החלה לעבוד על סלינגשוט בשנה שעברה, לאחר שכשלו נסיונותיה לרכוש את סנאפצ'ט בכ-3 מיליארד דולר. מארק צוקרברג תיאר בעבר את סנאפצ'ט כדוגמה לחדשנות מהסוג אליו כל חברת סטארט-אפ צריכה לשאוף. על פי דיווחים נוספים, מהנדסי החברה שאבו השראה מכמה אפליקציות דומות נוספות - Taptalk שמציעה פונקציונליות דומה לזו של סנאפצ'ט, ו-Rando שנסגרה במרץ האחרון, והיתה הראשונה להציג את הקונספט של שליחת מענה כתנאי לפתיחת ההודעה.

השקת האפליקציה היא צעד נוסף במסגרת אסטרטגיית המובייל החדשה של פייסבוק, במרכזה ההחלטה לפצל את השירותים השונים שלה לאפליקציות נפרדות. בחודש שעבר הודיעה החברה כי תבטל את האפשרות להשתמש בשירות הצ'ט מתוך האפליקציה הראשית שלה, בנסיון לחזק את אפליקציית המסרים הייעודית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות