אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מיקרוסופט מפתחת "קינקט-פון" צילום: ניצן סדן

דיווח: מיקרוסופט מפתחת "קינקט-פון"

הטלפון יידע לסרוק את סביבתו, מה שיאפשר לו לנטרל את השעון המעורר כשיראה שקמתם מהמיטה או לנתק שיחה כשתכניסו אותו בחזרה לכיס. בנוסף, יוכל לזהות תנועות ויאפשר לכם לשלוט במשחקים בלי לגעת במסך

10.06.2014, 17:25 | ניצן סדן
מיקרוסופט מתכננת לשלב את יכולות הקינקט - מצלמת זיהוי התנועה של קונסולת האקסבוקס - בסמארטפוני ווינדוס פון הבאים. כך, לפי דיווח של אתר The Verge ומידע שדלף לרשת והגיע לידי Evleaks.

קראו עוד בכלכליסט

מערכת הקינקט מתבססת על מצלמה חכמה שסורקת את סביבתה בתלת ממד ויודעת למפות עצמים ושינויים בתמונה המתקבלת, מה שמאפשר זיהוי תנועה מדויק. היא משמשת כיום ככלי ממשק במשחקים.

מצלמת הקינקט וטלפון מיקרוסופט. בעתיד יהפכו לאחד מצלמת הקינקט וטלפון מיקרוסופט. בעתיד יהפכו לאחד מצלמת הקינקט וטלפון מיקרוסופט. בעתיד יהפכו לאחד

שילוב יכולותיה בטלפון צפוי לשדרג את חוויית השימוש במכשיר, עם יכולות זיהוי מחוות – מה שיאפשר להפעיל יישומים ולשלוט במשחקים גם בלי לגעת במסך. בנוסף, גם תכונות בסיסיות יוכלו להישען על חיישני הקינקט: ניתן יהיה לנתק שיחת טלפון פשוט על ידי הכנסת המכשיר לכיס והשעון המעורר יפסיק לצלצל כשיקלוט שקמתם מהמיטה.

בהמשך השנה צפוי להגיע לשוק המכשיר הראשון שמצויד ביכולות הללו, שזכה לשם הקוד McLaren. לפי מקורות The Verge, מיקרוסופט מתכננת להציע יכולות זיהוי תנועה חלקיות לשותפות שיבקשו לייצר מכשירי ווינדוס פון, אך יכולות הקינקט המלאות יישמרו כתכונה ייחודית במכשירי נוקיה שבבעלותה.

בנוסף, יתכן שגם שולי המכשיר עצמם ישולבו בממשק הטלפון - על ידי מערכת מסורתית יותר, של חיישני מגע. כך ניתן יהיה להגביר או להחליש את עוצמת השמע פשוט על ידי החלקת האצבע על צד המכשיר.

היכולת לזהות את תנועת המשתמש בדייקנות צפויה להוות בסיס לשינוי עיצובי נרחב במערכת ההפעלה ווינדוס פון כולה; למשל, היא צפויה לכלול יותר ממשקים תלת ממדיים שיוצגו בזווית המתאימה לראשו ועיניו של המשתמש - בדומה לגרסת האנדרואיד של אמזון, שתיחשף בקרוב בסמארטפון שהיא מפתחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות