אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכללת שנקר בר"ג רוצה לבנות מעונות סטודנטים – השכנים מתנגדים צילום: מנחם רייס

פרסום ראשון

מכללת שנקר בר"ג רוצה לבנות מעונות סטודנטים – השכנים מתנגדים

30 משכניה של המכללה הגישו ערר לוועדה המחוזית בת"א נגד התכנית להקמת המעונות בטענה שהם גדולים מדי וכי יש להעתיק את מיקומם למתחם הבורסה בעיר

10.06.2014, 18:57 | עינת פז-פרנקל

30 משכניה של מכללת שנקר ברמת גן הגישו ערר לוועדה המחוזית תל אביב כנגד התכנית להקמת מעונות סטודנטים, בטענה כי המעונות המתוכננים גדולים מדי, וכי יש להעתיק את מיקומם למתחם הבורסה בעיר.

בערר, שהוגש באמצעות עו"ד עפר לרינמן, טוענים השכנים שיש להקים את המעונות במתחם הבורסה, מרחק כמה דקות הליכה משנקר, כי באזור זה קיימת תב"ע (תכנית בניין עיר) מאושרת למעונות סטודנטים. לטענתם, מיקום זה עדיף על לב השכונה הצפופה ממילא בה נמצאת המכללה - שכונת החרוזים שבמערב רמת גן.

"אין זה נכון, תכנונית ומשפטית, לאשר מגורי סטודנטים מחוץ לתב"ע זו, היינו מחוץ לאזור הבורסה. שם, בבורסה, ניתן וצריך לבנות את המעונות (בהיקף גדול יותר) למכללה, ולא בלב שכונת מגורים עמוסה ופקוקה", לשון הערר.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

לטענת התושבים, מכללת שנקר מעוניינת להקים מעונות בשטח בנוי של כ-12 אלף מ"ר (כשני שליש מגודלו של קניון רמת אביב), כאשר בפועל זכויות הבנייה בתכנית המתאר מסתכמות בכ-3,000 מ"ר. "היזמים, בגיבוי העירייה, סיפחו, לכאורה שלא כדין, זכויות בנייה מחלקות אחרות. אין זה חוקי", לשון הערר. "יש לדחות את הבקשה להיתר בנייה".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "ההיתר ניתן כדין על פי הזכויות המותרות. כל ההתנגדויות יידונו בוועדת הערר של הוועדה המחוזית".

ממכללת שנקר נמסר בתגובה: "שנקר, כגוף אקדמי מוביל בתחומו, מושך סטודנטים מכל קצוות ישראל, הזקוקים למעונות. הקמת המעונות בשנקר נתמכת על-ידי החלטת ממשלת ישראל, שבחרה לתמוך בהקמת מעונות סטודנטים ולתקצב אותם באמצעות הועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. שנקר קיבלה את תמיכת התאחדות הסטודנטים הארצית ואגודת הסטודנטים של שנקר. הסטודנטים זקוקים לדיור במחיר מפוקח וזול ממחירי השוק הגבוהים. קיבלנו את אישור הועדה המקומית רמת גן, שגם דחתה את התנגדויות התושבים. מעבר לכך תגובת שנקר תוגש באמצעות יועציה המשפטיים לוועדה המחוזית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
התככים שלך זינגר החלו עוד בהיותך בתיכון בליך
מר זינגר שנכנסת לנעליים הגדולות של רשות עיר מה חשבת לעצמך?? אנחנו בחרנו בך כי מאסנו בקודמך , אנו די מכירים אותך ואת כל מהלך שירותך בבליך אין לך מה לעשות בעירית רמת גן, אם אין דאגה לרווחת התושבים , שירותך מיותר!! שים את התג ופשוט לך הביתה!!
רון , חרוזים ר"ג  |  16.06.14
39.
הרחבת המכללה לא ע"ח התושבים.
מי לא בעד העמקת ההשכלה ובינין מעונות לסטודנטים ? אבל האם הדבר צריך לבוא במסגרת שכונת מגורים שלווה, מעבר ליכולת הקיבול שלה ? מענין באם פרנסי העיר או יולי תמיר היו מוכנים לראות חריגות מתוכניות בינין העיר בשכונתם? האם היו מוכנים לגור במרחק צעדים מבינין מעונות סטודנטים תוסס ורב חיים ? את תהמעונות צריך לבנות במתחם הבורסה, חד וחלק...שלא יפרו את האיזון השביר בין תושבי השכונה למכללה... !
מאיר אזרי , רמת גן  |  15.06.14
38.
המכללה מהווה מטרד לחיינו ועוד מעונות יהיה מטרד בלתי נסבל
המכללה ממוקמת בשכונת מגורים ובמהלך השנים נוספים מבנים למכללה ומספר התלמידים גדל וגדל ואיתו הצרות הסטודנטים מחנים בחצרות שלנו, באים עם קטנועים אופנועים , עוברים במעברים לקצר לכל מיני מקומות ועוד אבקשכם למנוע את בניית המעונות . ראש העיר הבטיח בביקרו ושניתן לו את הקול לדאוג לשכונה לרווחת התושבים אנא טפלו בעיניין
רוזה , רמת גן מכללת שנקר אנה פרנק  |  14.06.14
37.
בושה למדינה ולעריית רמת גן שפוגעת באיכות חיינו
אנו גרים ברחוב ידע עם בנו למכללה בניין נוסף עם חריגות בניה נופלות ממנו לבנים הבניין חנק את כל איזור האויר שלנו, סטודנטים באים עם מכוניות קטנועים, מקצרים דרך חצרות הבתים שלנו להגיע ללימודים משחיטים ועוד מקימים רעש ומטרד נא פנו את המכללה שגורמת לנו לאיכות חיים ירודה
מריה , רמת גן איזור מכללת שנקר  |  13.06.14
36.
עוד משהו שהסטודנטים צריכים לדעת
סטודנטים יקרים: לא רק שלא יהיו לכם תנאי מחיה נורמליים. אתם גם תהיו חשופים לקרינה ממיתקן השנאים שבנוי בשטח שעליו רוצים לבנות לכם מעונות. מילא אנחנו, התושבים, שסובלים מהקרינה הזו, ואף אחד לא שם עלינו. אבל אתם - הרי מנפנפים כאן בכך שדואגים לכם ורוצים לתת לכם תנאים טובים. מה אתם אומרים על זה?
רחל  |  12.06.14
לכל התגובות