אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסק משפחתי: קרובת משפחה שלישית של בעל השליטה בדרך לאקסטרא פלסטיק צילום: עמית שעל

עסק משפחתי: קרובת משפחה שלישית של בעל השליטה בדרך לאקסטרא פלסטיק

בעלי המניות יכריעו אם הם מתירים לצבי עברי להעסיק בחברה את בתו מור, לאחר שתנאי העסקתה אושרו על ידי ועדת הביקורת והדירקטוריון

11.06.2014, 08:39 | גיל קליאן

בעלי המניות של חברת אקסטרא פלסטיק יצטרכו להכריע בחודש יולי אם הם מתירים לבעל השליטה צבי עברי להעסיק עוד קרובת משפחה בחברה. הפעם מדובר במור עברי שאמורה להתחיל לעבוד במחלקת תכנון ופיקוח על הייצור באקסטרא פלסטיק.  

קראו עוד בכלכליסט

עברי מגיעה לתפקיד עם תואר ראשון בכלכלה וניסיון של חצי שנה בלבד בחברת אשפלסט מסחר ותעשיות פלסטיק, הנמצאת בבעלות מלאה של צבי עברי ושתחומי פעילותה דומים לאלו של אקסטרא פלסטיק.

השכר החודשי של מור עברי נקבע על 15 אלף שקל ברוטו, כשבנוסף לכך היא צפויה לקבל השתתפות בהוצאות רכב (עד 1,500 שקל בחודש). תנאי העסקתה של עברי אושרו פה אחד על ידי הדירקטוריון ועל ידי ועדת הביקורת בחברה, הכוללת את הדח"צים פנינה דבורין ואלי ארד.

צבי עברי. הכל נשאר במשפחה, גם השכר, צילום: עמית שעל צבי עברי. הכל נשאר במשפחה, גם השכר | צילום: עמית שעל צבי עברי. הכל נשאר במשפחה, גם השכר, צילום: עמית שעל

מור עברי היא לא הבת הראשונה מהמשפחה שנכנסת לעבוד באקסטרא פלסטיק. באוקטובר 2013 החלה לעבוד בחברה בת נוספת של בעל השליטה, עו"ד טל בנו בתפקיד כלכלנית ורכזת שיווק, וגם היא מקבלת שכר של 15 אלף שקל ברוטו בחודש. בינואר 2014 הצטרף אליה בן זוגה ליעד בנו לתפקיד מנהל אדמיניסטרטיבי בשכר של 11.5 אלף שקל בחודש. אם תנאי העסקתה של מור עברי יאושרו, יעמוד השכר ברוטו הכולל של בנותיו של בעל השליטה והחתן ליעד בנו על 41.5 אלף שקל בחודש.

הדירקטוריון נימק את אישור תנאי העסקתה של מור עברי בכך שיש לה את ההשכלה, הכישורים והניסיון הדרושים לצורך מילוי תפקידה, וניסיון בתחום הפעילות של החברה. בדירקטוריון מציינים כי תנאי העסקתה דומים לתנאי ההעסקה של עובדים אחרים בחברה באותה דרגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות